Přejít k hlavnímu obsahu

29.11.2018 | #Pojištěnci

ZP MV ČR: Finančně nejzdravější zdravotní pojišťovna

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) je finančně nejzdravější zdravotní pojišťovnou roku 2018 v zemi.

Vyplývá to z šetření neziskové organizace Health Care Institute (HCI), která výsledky oznámila v úterý v Praze na konferenci Efektivní nemocnice. V hodnocení finančního zdraví byly posuzovány reálné údaje za loňský rok.

„Toto ocenění potvrdilo fakt, že ZP MV ČR dokáže hospodařit s vybraným pojistným nejlépe ze všech zdravotních pojišťoven v zemi, přičemž je schopná zajistit svým více než 1,3 milionům klientů vysoce kvalitní zdravotní péči. Jsem opravdu pyšný na tým naší zdravotní pojišťovny, který i přes setrvalý růst výdajů na zdravotní péči dokáže takto výborně se svěřenými prostředky hospodařit,“ okomentoval výsledky šetření generální ředitel ZP MV ČR David Kostka.

ZP MV ČR je druhou největší zdravotní pojišťovnou v zemi, má smlouvy se všemi nejvýznamnějšími zdravotnickými zařízeními kdekoliv na území ČR. Je držitelkou ocenění Zdravotní pojišťovna roku 2015 a 2016 a mezinárodního titulu Czech Superbrands 2017 a 2018.

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

ZP

Od 2. srpna se mění podmínky komerčního pojištění cizinců pobývajících v ČR. Změny se netýkají cizinců, kteří jsou pojištěni v systému veřejného zdravotního pojištění v ČR.

29. 7. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Podle novely zákona č. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců, s účinností od 2. srpna 2021 platí, že cizinci, kteří nemohou být účastni systému veřejného zdravotního pojištění v ČR, uzavírají pro účely pobytu na území ČR, tzv.

[více]

Dále z 211