Přejít k hlavnímu obsahu
rouška

19.3.2020 | #Pojištěnci

ZP MV ČR: Léčba nemoci Covid-19 bude lékařům plně uhrazena

 (Praha 19. 3. 2020) - Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) chce ujistit lékaře a zdravotnická zařízení, že jim uhradí veškerou zdravotní péči, spojenou s vyšetřením i léčbou infekce koronaviru jejích klientů.

„Chceme ujistit lékaře, že jejich péči o klienty pojišťovny, související s léčbou onemocnění Covid-19, uhradíme. Soustavně pracujeme na postupech, jak péči, která nebyla dosud zařazena v úhradách, vykazovat,“ uvedl generální ředitel ZP MV ČR David Kostka.

Zálohy nebudou sníženy

Do doby, než se uklidní situace a bude prostor pro analýzu dopadu nastalé situace do ekonomiky poskytovatelů zdravotních služeb, ZP MV ČR garantuje, že ani při dramatickém poklesu produkce nepřistoupí ke snížení sjednané předběžné měsíční úhrady - zálohové platby.

Můžeme ujistit, že v individuálních případech jsme připraveni i k navýšení zálohových plateb, a to zejména u těch poskytovatelů, kteří čelí zvýšeným nákladům v souvislosti s COVID-19.

Vyšetření na dálku bude uhrazeno

Ve chvíli, kdy není možné nebo vhodné vyšetřit pacienta standardním fyzickým kontaktem z důvodu epidemiologického rizika, ZP MV ČR umožňuje komunikaci lékařů s pacienty na dálku formou e-mailu, telefonickou formou, videohovorem či prostřednictvím skype, a tuto komunikaci uhradí jako příslušné cílené klinické vyšetření.

Platba smluvním i nesmluvním laboratořím

Co se týče laboratorních vyšetření, ZP MV ČR bude akceptovat vykázání vyšetření biologického materiálu u svých pojištěnců z indikace lékaře, resp. hygienika, u smluvních i nesmluvních laboratoří, pokud splňují předepsané náležitosti a budou součástí garantované sítě ze strany MZ ČR. S účinností od 16. 3. 2020 je možné, na základě vydání cenového předpisu ve Věstníku MZ ČR, hradit i nesmluvím laboratořím shodně se smluvními laboratořemi.

Všechny operativní informace uveřejňujeme na našem webu v sekci Lékaři https://www.zpmvcr.cz/lekari/obecne-informace/. Zprávy průběžně doplňujeme.

  

I v této mimořádné situaci, kdy jsou klientská pracoviště pojišťovny uzavřena, ZP MV ČR zajišťuje klientům, lékařům, zdravotnickým zařízením a dalším partnerům plnohodnotný servis. Mohou využívat tyto formy komunikace:

 

  • e-mail: info@zpmvcr.cz
  • infolinka: 844 211 211
  • e-komunikace: eforms.zpmvcr.cz
  • pošta: ZP MV ČR, P. O. BOX 95, 772 00 Olomouc 2
  • sběrné boxy
  • nonstop asistenční služba Lékař na telefonu: +420 283 002 772

  

Mgr. Hana Kadečková,

tisková mluvčí ZP MV ČR

e-mail: hkadeckova@zpmvcr.cz

mobil: 602 209 804

 ZP MV ČR působí na českém trhu již osmadvacátým rokem a je druhou největší zdravotní pojišťovnou v zemi. Má smlouvy se všemi nejvýznamnějšími zdravotnickými zařízeními kdekoliv na území ČR. V současnosti má více než 1,3 milionu klientů. Jako jediná zdravotní pojišťovna v zemi je již tři roky za sebou držitelkou prestižního mezinárodního titulu Czech Superbrands.

 

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

ZP

Od 2. srpna se mění podmínky komerčního pojištění cizinců pobývajících v ČR. Změny se netýkají cizinců, kteří jsou pojištěni v systému veřejného zdravotního pojištění v ČR.

29. 7. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Podle novely zákona č. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců, s účinností od 2. srpna 2021 platí, že cizinci, kteří nemohou být účastni systému veřejného zdravotního pojištění v ČR, uzavírají pro účely pobytu na území ČR, tzv.

[více]

Dále z 211