Úvodní strana

Přihláška
Pojištěnce

Zobrazit obsah sekce

ZP MV ČR: Léčba nemoci Covid-19 bude lékařům plně uhrazena

ZP MV ČR: Léčba nemoci Covid-19 bude lékařům plně uhrazena
19. 3. 2020

 (Praha 19. 3. 2020) - Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) chce ujistit lékaře a zdravotnická zařízení, že jim uhradí veškerou zdravotní péči, spojenou s vyšetřením i léčbou infekce koronaviru jejích klientů.

„Chceme ujistit lékaře, že jejich péči o klienty pojišťovny, související s léčbou onemocnění Covid-19, uhradíme. Soustavně pracujeme na postupech, jak péči, která nebyla dosud zařazena v úhradách, vykazovat,“ uvedl generální ředitel ZP MV ČR David Kostka.

Zálohy nebudou sníženy

Do doby, než se uklidní situace a bude prostor pro analýzu dopadu nastalé situace do ekonomiky poskytovatelů zdravotních služeb, ZP MV ČR garantuje, že ani při dramatickém poklesu produkce nepřistoupí ke snížení sjednané předběžné měsíční úhrady - zálohové platby.

Můžeme ujistit, že v individuálních případech jsme připraveni i k navýšení zálohových plateb, a to zejména u těch poskytovatelů, kteří čelí zvýšeným nákladům v souvislosti s COVID-19.

Vyšetření na dálku bude uhrazeno

Ve chvíli, kdy není možné nebo vhodné vyšetřit pacienta standardním fyzickým kontaktem z důvodu epidemiologického rizika, ZP MV ČR umožňuje komunikaci lékařů s pacienty na dálku formou e-mailu, telefonickou formou, videohovorem či prostřednictvím skype, a tuto komunikaci uhradí jako příslušné cílené klinické vyšetření.

Platba smluvním i nesmluvním laboratořím

Co se týče laboratorních vyšetření, ZP MV ČR bude akceptovat vykázání vyšetření biologického materiálu u svých pojištěnců z indikace lékaře, resp. hygienika, u smluvních i nesmluvních laboratoří, pokud splňují předepsané náležitosti a budou součástí garantované sítě ze strany MZ ČR. S účinností od 16. 3. 2020 je možné, na základě vydání cenového předpisu ve Věstníku MZ ČR, hradit i nesmluvím laboratořím shodně se smluvními laboratořemi.

Všechny operativní informace uveřejňujeme na našem webu v sekci Lékaři https://www.zpmvcr.cz/lekari/obecne-informace/. Zprávy průběžně doplňujeme.

  

I v této mimořádné situaci, kdy jsou klientská pracoviště pojišťovny uzavřena, ZP MV ČR zajišťuje klientům, lékařům, zdravotnickým zařízením a dalším partnerům plnohodnotný servis. Mohou využívat tyto formy komunikace:

 

  • e-mail: info@zpmvcr.cz
  • elektronická podatelna: posta@zpmvcr.cz
  • infolinka: 844 211 211
  • e-komunikace: eforms.zpmvcr.cz
  • pošta: ZP MV ČR, P. O. BOX 95, 772 00 Olomouc 2
  • sběrné boxy
  • nonstop asistenční služba Lékař na telefonu: +420 283 002 772

  

Mgr. Hana Kadečková,

tisková mluvčí ZP MV ČR

e-mail: hkadeckova@zpmvcr.cz

mobil: 602 209 804

 ZP MV ČR působí na českém trhu již osmadvacátým rokem a je druhou největší zdravotní pojišťovnou v zemi. Má smlouvy se všemi nejvýznamnějšími zdravotnickými zařízeními kdekoliv na území ČR. V současnosti má více než 1,3 milionu klientů. Jako jediná zdravotní pojišťovna v zemi je již tři roky za sebou držitelkou prestižního mezinárodního titulu Czech Superbrands.

 

Z naší nabídky pro vás!

Služba LÉKAŘ NA TELEFONU pro naše pojištěnce

Aktuality

Akční nabídky

Bonusy

Program pro těhotné a ženy po porodu

Využijte příspěvek na vitamíny, ultrazvukové vyšetření, laktační poradkyni a mnohé další