Přejít k hlavnímu obsahu

2.6.2018 | #Pojištěnci

ZP MV ČR přidá na zdravotní péči v příštím roce přes 2 mld. Kč

O více než dvě miliardy korun zvýší výdaje na zdravotní péči svých klientů v příštím roce druhá největší Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR). Je to výsledek dohodovacího řízení mezi zdravotními pojišťovnami a jednotlivými poskytovateli zdravotních služeb pro rok 2019. „Jsme rádi, že všechny vyjednávací strany využily doporučení ministerstva zdravotnictví a snažily se o dohodu. Jediný segment, kde jednání zatím nebylo úspěšné, jsou lékárníci, nicméně dohodovací řízení trvá až do 19. června a jednání pokračují. Věřím, že nakonec i zde dojde k oboustranně přijatelné dohodě,“ uvedl k tomu generální ředitel ZP MV ČR David Kostka. Dobrou zprávou je, že ve čtvrtek byla podepsána dohoda i se segmenty lůžkové péče, kde jde o dohodu po dlouhých letech.

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

samotest

Ukončení provozu portálu Samotesty-covid.cz

23. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci

Vážení zaměstnavatelé,    k 30. září 2021 dojde k ukončení provozu portálu všech zdravotních pojišťoven Samotesty-covid.cz, který sloužil pro odesílání žádostí o příspěvek na částečnou kompenzaci nákladů na samotestování ve firmách a u OSVČ.

[více]
ruce

Pacientů s alzheimerem přibývá. Většina z nich se o své diagnóze nedozví včas

21. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Podle Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) se loňský počet jejích klientů s Alzheimerovou chorobou zvýšil o 6 %. Alarmující je, že drtivá většina pacientů je diagnostikována pozdě nebo o své nemoci vůbec neví. Riziko onemocnění se přitom zvyšuje s věkem – předcházet mu pomáhá především vyvážená strava a zdravý životní styl.

[více]

Dále z 211