Přejít k hlavnímu obsahu

14.4.2020 | #Pojištěnci

ZP MV ČR přivítá v červenci 8014 nových klientů. Děkujeme!

V průběhu ledna až března se k Zdravotní pojišťovně ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) přihlásilo 8014 nových klientů. Ukazují to předběžné výsledky Centrálního registru pojištěnců z 9. dubna. Ve srovnání s ostatními zdravotními pojišťovnami má ZP MV ČR nejlepší celkové saldo, tedy rozdíl mezi přicházejícími a odcházejícími pojištěnci.

„Vážíme si důvěry nově příchozích pojištěnců a stejně tak i těch, kteří nám zůstávají věrní. Děkujeme. Snažíme se klientům zpřístupnit zdravotní služby i v této epidemiologicky náročné době a zdá se, že klienti naši snahu oceňují,“ okomentoval výsledky letošního prvního přestupního období generální ředitel ZP MV ČR David Kostka.

Dobrou zprávou je, že klienti ZP 211 začali ve větší míře využívat možnost přihlásit se k pojišťovně prostřednictvím online přihlášky. Velmi pozitivní informací je i to, že nejvyšší počet přicházejících klientů je ve věku kolem třiceti let. A to jak mužů, tak žen.

ZP MV ČR po vypuknutí koronavirové epidemie veřejně garantovala úhradu zdravotních služeb, podpořila platby lékařům za poskytování distanční péče – tedy zdravotní konzultace na dálku, zpřístupnila klientům Virtuální kliniku EUC, či nabídla pojištěncům nový příspěvek z fondu prevence na nákup dezinfekce či ochranných roušek.

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

samotest

Ukončení provozu portálu Samotesty-covid.cz

23. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci

Vážení zaměstnavatelé,    k 30. září 2021 dojde k ukončení provozu portálu všech zdravotních pojišťoven Samotesty-covid.cz, který sloužil pro odesílání žádostí o příspěvek na částečnou kompenzaci nákladů na samotestování ve firmách a u OSVČ.

[více]
ruce

Pacientů s alzheimerem přibývá. Většina z nich se o své diagnóze nedozví včas

21. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Podle Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) se loňský počet jejích klientů s Alzheimerovou chorobou zvýšil o 6 %. Alarmující je, že drtivá většina pacientů je diagnostikována pozdě nebo o své nemoci vůbec neví. Riziko onemocnění se přitom zvyšuje s věkem – předcházet mu pomáhá především vyvážená strava a zdravý životní styl.

[více]

Dále z 211