Přejít k hlavnímu obsahu

15.7.2019 | #Pojištěnci

ZP MV ČR zajistí péči pro své klienty i ve Šluknovském výběžku

Klienti ZP MV ČR mají zajištěnou zdravotní péči na celém území ČR, tedy i v oblasti Šluknovského výběžku na severu Čech. Krizovou situaci v Lužické nemocnici s poliklinikou, a.s. v Rumburku, tak, jak ji popisují média, ZP MV ČR pečlivě monitoruje a je se svými smluvními partnery v oblasti v pravidelném kontaktu. V této chvíli nemá ZP MV ČR od svého smluvního partnera, Lužické nemocnice s poliklinikou a. s., žádné oficiální informace o omezování zdravotní péče nebo o potřebě spolupráce při zajištění smluvně stanoveného druhu a rozsahu hrazených zdravotních služeb.

Pokud by taková situace nastala, je ZP MV ČR připravena svým klientům v dané oblasti pomoci zajistit dostupnou ambulantní nebo lůžkovou zdravotní péči v okolních smluvních zdravotnických zařízeních. Pokud potřebujete konzultaci se svojí zdravotní pojišťovnou, obraťte se, prosím, na Infolinku 844 211 211 nebo navštivte nejbližší kontaktní místo ZP MV ČR.

 Situaci i nadále sledujeme a v případě jakéhokoliv vývoje vás budeme informovat.

 ZP MV ČR

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

ZP

Od 2. srpna se mění podmínky komerčního pojištění cizinců pobývajících v ČR. Změny se netýkají cizinců, kteří jsou pojištěni v systému veřejného zdravotního pojištění v ČR.

29. 7. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Podle novely zákona č. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců, s účinností od 2. srpna 2021 platí, že cizinci, kteří nemohou být účastni systému veřejného zdravotního pojištění v ČR, uzavírají pro účely pobytu na území ČR, tzv.

[více]

Dále z 211