Přejít k hlavnímu obsahu

Program prevence úrazů

Sport je bezva věc, ale někdy bolí. Chceme Vám pomoci předcházet úrazům, proto přispíváme dětem na sportovní ochranné pomůcky. Myslíme také na naše klienty s handicapem a starší lidi, kterým se může úraz přihodit doma, a přispíváme na nehrazené zdravotnické pomůcky.

Přispíváme dětem až 1 500 Kč a dospělým až 500 Kč.

Sportovní ochranné pomůcky

Pro děti

 • Přilby (helmy): zejména cyklistické, lyžařské a snowboardové, jezdecké
 • Chrániče: zejména chrániče kolen, loktů, zápěstí, chrániče páteře („páteřáky“)
 • Záchranné vesty, plovací pásy, sluchátka a brýle pro sportovní střelbu

Neakceptujeme: platební doklady za pomůcky pro aktivity, na které neproplácíme příspěvky z programu Podpory zdravého životního stylu; lyžařské, plavecké a sluneční brýle; chrániče pro zvířata; chrániče pro sportovní nářadí; nafukovací pomůcky na plavání (kruh, rukávky); neoprenové obleky, pomůcky na potápění; sportovní obuv; ledvinové pásy; bandáže, sportovní ortézy; kukly do přileb; dále nepřispíváme na autosedačky a podsedáky do auta

Pro dospělé

 • Trekové a nordic walking hole

Neakceptujeme: platební doklady za pomůcky pro aktivity, na které neproplácíme příspěvky z programu Podpory zdravého životního stylu; lyžařské, plavecké a sluneční brýle; chrániče pro zvířata; chrániče pro sportovní nářadí; neoprenové obleky, pomůcky na potápění; sportovní obuv; ledvinové pásy; bandáže, sportovní ortézy; kukly do přileb

Zdravotnické pomůcky

Přispíváme na zdravotnické pomůcky, které nejsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění. 

Pro děti

 • Toaletní židle a vozíky
 • Sprchovací židle a vozíky
 • Sedačky a lehátka do vany
 • Sedačky a stoličky do sprchy
 • Madla k uchycení na zeď WC nebo koupelny
 • Protiskluzové podložky do vany

Neakceptujeme: zdravotní matrace, autosedačky, podsedáky do auta

Pro dospělé

 • Toaletní židle a vozíky
 • Sprchovací židle a vozíky
 • Sedačky a lehátka do vany
 • Sedačky a stoličky do sprchy
 • Madla k uchycení na zeď WC nebo koupelny
 • Protiskluzové podložky do vany

Neakceptujeme: zdravotní matrace

Specifické podmínky

 1. Pojištěnec od 19 let (dospělý) může čerpat příspěvek z jednoho ze základních preventivních programů, a to jednorázově až 500 Kč ročně. V programu Očkování je maximální výše příspěvku 1 000 Kč - platí základní podmínky pro čerpání bonusů z Fondu prevence, prosím čtěte zde.
   
 2. Pojištěnec do 18 let (dítě) může čerpat příspěvek ze základních preventivních programů, a to jednorázově nebo vícekrát-jednotlivě na položku/y z programů dle svého výběru, až 1 500 Kč ročně.
   
 3. Každý rodič nebo jiný zákonný zástupce (pojištěnec ZP MV ČR) může postoupit svůj příspěvek 500 Kč ve prospěch svého dítěte (pojištěnce ZP MV ČR ve věku do 18 let) na položky programů, které jsou pro ně určeny. Platební doklady mohou být v případě postoupení příspěvku rodičem pro dítě či více dětí ofoceny a založeny u žádosti dítěte. V případě postoupení příspěvku od obou rodičů může dítě získat až 1 000 Kč. Žena v souvislosti s těhotenstvím i narozením dítěte může postoupit jen 500 Kč (1 500 Kč může čerpat z Programu pro ženy v souvislosti s těhotenstvím i narozením dítěte). Dárce krve své příspěvky nepostupuje. Není možné kombinovat postoupení ve prospěch svého dítěte a čerpání pro vlastní osobu, tedy např. 300 Kč postoupit a 200 Kč vyčerpat. 
   
 4. Příspěvek pro nezletilé dítě žádá jeho rodič nebo jiný zákonný zástupce, např. osoba, které bylo soudním rozhodnutím dítě svěřeno do péče. V případě žádostí o příspěvek pro osoby s omezenou svéprávností se postupuje obdobně.
   
 5. K žádosti o příspěvek na zdravotnické pomůcky je nutné přiložit platební doklad o úhradě nad rámec veřejného zdravotního pojištění.

Možnost čerpání: 4. ledna 2021 - 31. prosince 2021 nebo do vyčerpání financí
Aktualizováno dne: 31. ledna 2021

Mohlo by Vás zajímat

Děti a ženy po porodu

 

Děti mohou čerpat 1 500 Kč a těhotné ženy a ženy po porodu až 2 000 Kč

Rodič

 


Rodič může postoupit svůj příspěvek dítěti

Žádost

 


Požádat o příspěvek je nutné do 2 měsíců od realizace, nejpozději však do 31. prosince 2021

Program slev a výhod

 


V rámci Programu slev a výhod nabízíme další atraktivní nabídky od našich partnerů

Aktuality

infolinka

ZP MV ČR rozšiřuje službu infolinky i pro klienty s poruchou či ztrátou řeči

3. 3. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR rozšířila službu poskytovanou v rámci své telefonní infolinky. Volající budou mít nově možnost využít technologie „text to speech“ při obousměrné komunikaci s operátorem infolinky. Pojišťovna chce touto službou převodu textu na řeč pomoci svým klientům se sluchovým či řečovým postižením, kteří potřebují zprostředkovat řeč operátora infolinky nebo svůj dotaz psanou formou.

[více]
odběr

Přihlaste se do studie. Čas už je jen do konce března

3. 3. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

S koncem března končí i možnost pro zájemce z řad veřejnosti přihlásit se do odborné studie průběžně sledující v jejich krvi přítomnost a množství specifických protilátek chránících před onemocněním covid-19. Testování spočívá u každého účastníka v odebrání celkem tří vzorků krve v šestiměsíčním intervalu, tedy tří vzorků v průběhu jednoho roku. Testy si dobrovolní účastníci studie platí sami, jen Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR, která je podporovatelem projektu, svým klientům většinu nákladů uhradí.

[více]

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Dále z 211