Úvodní strana

Přihláška
Pojištěnce

Zobrazit obsah sekce

Obsah sekce

sekce
Pojištěnci

Cestovní pojištění

Cestovní pojištění slouží pro případ nenadálých událostí, které se pojištěné osobě přihodí při cestách a pobytu v zahraničí nebo na území ČR. V rámci cestovního pojištění jsou nabízeny následující tarify:

Tarify pro jednorázovou cestu:

Název produktu Rozsah pojištění
E-Trip Evropa pojištění léčebných výloh a asistenční služby
W-Trip Svět pojištění léčebných výloh a aktivní asistence, navýšené limity plnění na W-Trip ALL
W-Trip ALL Svět kompletní pojistná ochrana (léčebné výlohy, asistenční služby, úraz, zavazadla, odpovědnost)
CZ-MAX Česká republika pojištění úrazu, zavazadel a odpovědnosti, navýšené limity plnění CZ-ALL

Speciální tarify na dobu neurčitou a pro neomezený počet cest do zahraničí:

Název produktu Rozsah pojištění
W-Travel  pojištění léčebných výloh a aktivní asistence pro opakované cestydo zahraničí, území celého světa, délka pojistného období 12 měsíců;
W-Travel ALL  pojištění léčebných výloh, aktivní asistence, vč. Pojištění úrazu, zavazadel a odpovědnosti pro opakované cesty do zahraničí, území celéhosvěta, délka pojistného období 12 měsíců;
W-Travel MAX pojištění léčebných výloh a aktivní asistence, vč. Pojištění úrazu, zavazadel a odpovědnosti s navýšenými limity a pojištění storna zájezdu a přerušení cesty, území celého světa, délka pojistného období 12 měsíců;
E Family celoroční pojištění pro pojištěnce ZP MV ČR – opakované výjezdypro celou rodinu, území Evropa a vyjmenované státy. Rozsah pojistného plnění dle tarifu E Trip MAX.

Územní platnost cestovního pojištění:

Evropa:

  • všechny státy geografického území Evropy (Albánie, Andora, Belgie, Bělorusko, Bosna a
  • Hercegovina, Bulharsko, Černá Hora, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Irsko, Island, Itálie, Jugoslávie, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko,Maďarsko, Makedonie, Malta, Moldavsko, Monako, Německo, Nizozemsko, Norsko,Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Rusko - evropská část, Řecko, San Marino, Slovensko, Slovinsko, Srbsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Ukrajina, Vatikán, Velká Británie)
  • jejich vybrané ostrovy (Kréta, Sicílie, Sardinie, Korsika, Mallorca, Menorca, Ibiza, Kanárské ostrovy, Madeira, Azorské ostrovy, Země Františka Josefa, Jan Mayen, Špicberky, Hebridy, Shetlandy, Orkneje)
  • Egypt, Kypr, Maroko, Tunisko a Turecko

svět:

  • Všechny státy světa bez omezení vyjma ČR

ČR:

Pojištění pro cesty a pobyt v ČR (vhodné např. na dětské tábory, firemní školení apod.)

1. Je možné si zřídit k sjednanému cestovnímu pojištění ještě další připojištění?

Ano, můžete si připojistit storno zájezdu, storno zájezdu plus (vč. přerušení cesty), zásah horské služby, odpovědnost za škodu způsobenou zvířetem a veterinární péči.

2. Co zahrnuje připojištění storna zájezdu?

Tímto způsobem je možné si připojistit riziko zrušení zájezdu. Připojištění musí být sjednáno nejpozději v den plného zaplacení zahraniční cesty.

3. Jaké sporty jsou v rámci základní sazby pojištění?

Bez navýšení pojistného je pojištěna pracovní činnost duševně pracujících (pracovní cesta) a následující sporty:

aerobic, airsoft, atletika, míčové sporty, běh, biatlon, boccia, bouldering, bruslení, buggykiting, bungeerunning, curling, cyklistika, cyklokros, dračí lodě a pádlování, dutahlon, fitness, florbal, golf, hasičský sport, horské kolo (ne sjezd), jachting, jezdecké sporty, jóga, kickbox – aerobic, kiteboarding, kitesurfing, koloběh, kolová, korfbal krasobruslení, kulturistika, kvadriatlon, lakros, lanové aktivity, lední hokej, lukostřelba, lyžování po vyznačených trasách, metaná, moderní gymnastika, monoski, motokáry v půjčovnách, mountainboarding, nohejbal, orientační běh, paintball, parasailing, plavání, plážový volejbal, pozemní hokej, psí spřežení, saně a boby na vyznačených trasách, severská kombinace, skateboarding, biatlon, skoky na trampolíně bez jištění, snowboarding po vyznačených trasách, snowkiting, softbal, spinning, sportovní lov, sportovní střelba (střelba na terč s použitím střelné zbraně),squash, stolní tenis, šerm sportovní (klasický), šnorchlování, tenis, Peking, triatlon, veslování, vodní lyžování, vodní pólo, vodní skútr, volejbal, vysokohorská turistika bez horolezeckého náčiní do 3 500 m.n.m., wakeboarding, windsurfing, zorbing.

Připojištění Riziko 1 - s přirážkou 100 %:

Pracovní cesty manuálně pracujících, pohyb v nadmořské výšce nad 3 500 m.n.m a následující sporty:

Akrobatický rock and roll, americký fotbal, bilos, bojové sporty, bunde-jumping, historický šerm (bojový), jakékoli sportovní soutěže registrovaných sportovců, jízda na U-rampě, koňské dostihy, potápění do 40m hloubky, rafting a kanoistika na divoké řece, rychlobruslení (lední, in-line), skiboby, skikros, sportovní gymnastika, vysokohorská turistika do 5000 m.n.m. (s nutností pomůcek a ferraty).

Připojištění Riziko 2 – s přirážkou 300 %:

Akrobatické lyžování, alpinismus, canyoning, horolezectví, kaskadérství (i artisté), letecké sporty, lyžování a snowboarding mimo vyznačené strasy, mountbouarding, paragliding, parašutismus, potápění nad 40 m, skálolezectví, skeleton, skialpinismus, skoky a lety an lyžích, slézání ledopádů, speleologie, sporty s motorovými prostředky, vysokohorská turistika nad 5000 m.nm. (s nutností pomůcek a ferraty), závodní lyžování včetně tréninku.

Nepojistitelné sporty: 

Činnost profesionálních sportovců.

4. Kdy mohu požadovat slevu rodinné pojištění?

Za rodinu jsou považovány minimálně dvě osoby v příbuzenském vztahu. Přičemž alespoň jedna dospělá osoba musí být pojištěncem ZP MV ČR (u dítěte to není podmínkou). Rodinné pojištění představuje slevu 20 % z celkové ceny výsledného pojištění za rodinu.

5. Kdy mohu požadovat slevu skupinové pojištění?

Sleva pro skupinu 5 a více osob, které cestují společně ve stejném termínu, na stejné místo. Sleva činí 10 % z celkové částky pojištění, ale není možné ji kombinovat se slevou na rodinné pojištění. Platí pouze při sjednání na přepážkách ZP MV ČR

6. Jedu na Slovensko, je nutné se pojistit, když je SR v EU?

Od 1. 5. 2004 platí pro ČR i SR Nařízení Rady EHS 1408/71 a 574/72, která hovoří o nároku

na lékařsky nezbytnou zdravotní péči s přihlédnutím k povaze nemoci a očekávané době pobytu na území jiného státu. Nezahrnuje spoluúčast a repatriaci.

Přestože platí toto Nařízení, doporučujeme pojištěncům uzavírat komerční cestovní pojištění.

7. Jedu na dovolenou a rád bych uzavřel cestovní pojištění.

ZP MV ČR nabízí zvýhodněnou nabídku služeb cestovního pojištění v tuzemsku i zahraničí prostřednictvím Ergo pojišťovny, a.s. Smlouvy cestovního pojištění lze uzavřít přímo na pracovištích ZP MV ČR nebo on-line přes stránky www.zpmvcr.cz.

8. Mohu uzavřít cestovní pojištění i u jiné komerční pojišťovny?

Cestovní pojištění je možné uzavřít u jakékoliv komerční pojišťovny.

9. Jsem ve 20.týdnu těhotenství, mohu si sjednat cestovní pojištění do zahraničí?

Pojistit se lze v jakémkoliv stádiu těhotenství, Ergo pojišťovna však hradí pouze nutné náklady při komplikaci v těhotenství a předčasné porody, pokud je ohrožen život matky a dítěte.

10. Budu o dovolené lyžovat mohu si sjednat cestovní pojištění a jaké jsou ceny?

Je to možné. Ve standardní ceně pojištění je přitom zahrnuto lyžování po sjezdovkách - není tedy nutno se připojišťovat. Lyžování po extrémních sjezdovkách (znamenají okolí sjezdovky, kdy lyžař opustí sjezdovku a lyžuje v bezprostředním okolí sjezdovky) – je s přirážkou 300 %.

11. Rád bych uzavřel cestovní pojištění pro celou rodinu, jsem pojištěnec ZP MV ČR, máme nějaké výhody?

Ano. Podmínkou je pojištění minimálně dvou osob v příbuzenském vztahu, přičemž jedna dospělá osoba je vždy pojištěncem ZP MV ČR (u dítěte to není podmínkou). Rodinné pojištění představuje součet všech pojištěných osob minus 20 %. Platí jak pro krátkodobé, tak pro roční tarify.

12. Mohu zrušit smlouvu na cestovní pojištění a za jakých podmínek?

Pojistník může pojištění vypovědět kdykoliv před počátkem pojištění a v případě smluv na dobu delší než 30 dní také kdykoliv v průběhu pojištění. Dnem doručení výpovědi počíná běžet jednodenní výpovědní doba, jejímž uplynutím pojištění zaniká. Pojištění sjednané na dobu 1 roku s automatickým prodloužením pojistné smlouvy o další rok, lze vypovědět kdykoliv před výročím pojištění k výročnímu dni. V případě, že nedojde k úhradě pojistného na následné pojistné období nejdéle do 14 dnů od příslušného výročního dne pojištění, smlouva se rovněž neprodlužuje. Další způsoby výpovědi se řídí VPP ZPMV 170301 Část I. článek 7.

13. Jedu na lyže do rakouských alp, je potřebné uzavřít cestovní pojištění, když je Rakousko v EU?

Doporučujeme Vám cestovní pojištění uzavřít, protože ve vysokohorských oblastech je málo smluvních zařízení a rakouský zdravotní systém úrazy nezahrnuje do nezbytné zdravotní péče. Dále pro případ nutnosti převozu leteckou záchrannou službou je vhodné mít připojištění, neboť tuto přepravu by vám mohl přepravce naúčtovat.

Informace

Registrace nového pojištěnce

Aktuality

Naše pracoviště

Naše pracoviště jsou po celé ČR. Vyberte si to, které je vám nejblíže

Akční nabídky

Bonusy

Program pro těhotné a ženy po porodu

Využijte příspěvek na vitamíny, ultrazvukové vyšetření, laktační poradkyni a mnohé další