Úvodní strana

Přihláška
Pojištěnce

Zobrazit obsah sekce

Obsah sekce

sekce
Pojištěnci

Program prevence ostatních onemocnění

ZP MV ČR v roce 2020 přispívá na všechna níže uvedená vyšetření, která nejsou hrazena z veřejného zdravotního pojištění.

  • Oční vyšetření u dětí, screening tupozrakosti – od 6 měsíců do 10 let – PlusOptixem, u poskytovatele zdravotních služeb, více infromací o PlusOptix najdete zde.

  • Preventivní prohlídka studentů středních a vysokých škol u praktického lékaře, před studijním pobytem v zahraničí, nehrazená z veřejného zdravotního pojištění (nejedná se o vstupní či výstupní lékařské prohlídky nebo lékařské prohlídky zaměstnanců); 15- 26 let

  • Sportovní preventivní prohlídky – jedná se o základní interní vyšetření, základní anamnézu, zhodnocení rozboru krve a vyšetření moči, základní vyšetření pohybového aparátu, antropometrie, popř. klidová spirometrie; určení tělesné skladby bioimpedanční metodou a klidové EKG, i zátěžové EKG na běžeckém nebo cyklotrenažeru – provádí registrující praktický lékař nebo lékař v oboru tělovýchovné lékařství

  • Nácvik správného čištění chrupu v rámci nehrazené specifické služby tzv. dentální hygieny u dentálního hygienisty. Příspěvek nelze čerpat na provedení částečné dentální hygieny stomatologem v rámci hrazené zdravotní služby nebo na úhradu přípravků určených k dentální hygieně – bez omezení věku

  • Fixní rovnátka zubů – pouze děti do 18 let

Specifické podmínky:

  1. Pojištěnec od 19 let (dospělý) může čerpat v rámci jednoho programu až do maximální výše až 500 Kč – platí detailní podmínky pro čerpání bonusů z fondu prevence, prosím čtěte zde.

  2. Pojištěnec do 18 let (dítě) může čerpat dvakrát až 500 Kč (až 1 000 Kč ročně). Lze čerpat jednorázově nebo jednotlivě na položku/y z programů dle svého výběru.

  3. K uznání příspěvku na prohlídky studentů před studijní cestou do zahraničí je nutné předložení potvrzení, že student je vysílán ke studiu do ciziny střední, vyšší odbornou či vysokou školou v České republice, kde dosud studuje.

  4. Pro uznání příspěvku na fixní rovnátka je rozhodující datum úhrady rovnátek, nikoliv datum jejich nasazení.

Informace

Registrace nového pojištěnce

Aktuality

Naše pracoviště

Naše pracoviště jsou po celé ČR. Vyberte si to, které je vám nejblíže

Akční nabídky

Bonusy

Program pro těhotné a ženy po porodu

Využijte příspěvek na vitamíny, ultrazvukové vyšetření, laktační poradkyni a mnohé další