Přejít k hlavnímu obsahu

Kontrola lékových interakcí

ZP 211 ve spolupráci se společností CompuGroup Medical Česká republika (CGM) umožňuje všeobecným praktickým lékařům a praktickým lékařům pro děti a dorost, kteří používají ambulantní informační systémy od společnosti CGM (PC DOKTOR®, AMICUS®, MEDICUS 3 a TurboAsistent SQL), přístup k informacím o farmakologické léčbě poskytnuté (uhrazené ZP 211) jejich registrovaným pacientům.

Kontrola lékové interakce při preskripci léku

Léková historie pojištěnce je průběžně zařazována do zdravotní dokumentace pacienta, minimálně za období 4 měsíce nazpět.

Údaje o léčivech jsou spolu s preskripcí lékaře propojeny na modul automatické kontroly lékových interakcí, který je v rámci projektu pro klienty ZP 211 k dispozici bezplatně. Při preskripci léku je tak lékař okamžitě upozorněn na potenciální nežádoucí lékové interakce. Jedná se o jedinečnou možnost, jak lékové interakci předejít již při preskripci léku!

Další informace

Aktuality

ZP

Od 2. srpna se mění podmínky komerčního pojištění cizinců pobývajících v ČR. Změny se netýkají cizinců, kteří jsou pojištěni v systému veřejného zdravotního pojištění v ČR.

29. 7. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Podle novely zákona č. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců, s účinností od 2. srpna 2021 platí, že cizinci, kteří nemohou být účastni systému veřejného zdravotního pojištění v ČR, uzavírají pro účely pobytu na území ČR, tzv.

[více]

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Dále z 211