Přejít k hlavnímu obsahu
  1. Úvod
  2. Poskytovatelé
  3. Obecné informace
  4. Aplikace pro lékaře - COVID-19

Aplikace pro lékaře - COVID-19

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky (ZP 211) pomáhá lékařům efektivně na dálku sledovat vývoj zdravotního stavu pacientů, kteří se ocitli v karanténě kvůli koronaviru.

ZP 211 připravila ve spolupráci s českým technologickým start-upem Spotsu jednoduchý nástroj, díky kterému bude mít lékař průběžnou informaci o vývoji pacientova zdravotního stavu, aniž by s ním musel telefonovat v době přetížených linek.

Mudr. David Kostka

MUDr. David Kostka, MBA
generální ředitel ZP 211

„I tímto způsobem chceme alespoň trochu usnadnit praktickým lékařům jejich náročnou práci v době epidemie. Věříme, že sledování vývoje zdravotního stavu pacientů na dálku bude prospěšné jak pro ně, tak pro pacienty.“ 

Součástí karantény je podle zákona o ochraně veřejného zdraví i lékařský dohled. Pro lékaře nařizující karanténu tak mohou vznikat velice náročné situace, kdy řeší kromě běžných dotazů i hlášení od desítek pacientů po telefonu, prostřednictvím SMS nebo e-mailem. Toto vše může být velice časově náročné a extrémně stresující. A právě tady pomůže aplikace Spotsu.

Jde o jednoduchý systém. Pro pacienta vše funguje bez registrace a pamatování uživatelských údajů či adresy. Stačí jen použít chytrý mobilní telefon.

Pacient po načtení QR kódu jen pravidelně uvede vývoj své tělesné teploty případně další symptomy jako kašel, dušnost atd. Nemusí lékaři telefonovat nebo psát, nemusí hlídat ordinační hodiny, nebo formulovat e-mail či SMS.

Lékař dostane všechna hlášení v jednoduchém reportu. Data vyhodnotí a zajistí další postup. Data může zároveň exportovat do své zdravotnické dokumentace bez ohledu na to, jaký ambulantní systém používá.

Celé řešení je zdarma - jak pro lékaře, tak pro pacienty. Nenakládá s osobními daty. Od pacientů nevyžaduje žádnou registraci.

Aplikace je dostupná na: spotsuapp.com/zpmvcr 

Návod pro použití: https://spotsuapp.com/files/zpmvcr_manual.pdf

K aktivaci je potřebný aktivační kód pro lékaře a vyplnění několika kontaktních údajů.

Aktivační kód je možné získat na adrese: marketing@zpmvcr.cz

Klienti instrukce: https://spotsuapp.com/files/print_instructions.pdf 

Technická podpora a dotazy: spotsu@spotsuapp.com 

 

Aktuality

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Dále z 211