Přejít k hlavnímu obsahu

Chřipka

Chřipka je i přes přibývající obavy z různých virových onemocnění suverénně nejčastější příčinou vysoké nemocnosti a absence zaměstnanců na pracovišti. V provozech s vysokou interpersonální interakcí (veřejné instituce, otevřené kancelářské prostory, prodejny, distribuční centra) je důležité kombinovat hned několik úrovní prevence respiračních onemocnění. Kvalitní informační kampaň o očkování proti aktuálním typům chřipky k těmto krokům nesporně patří.

Informační kampaň lze doplnit o napojení na poskytovatele preventivních zdravotních služeb a vyřešit tím problém mnoha zaměstnanců s dostupností očkování. Při zvýšení proočkovanosti a dodržení dalších preventivních a hygienických opatření lze výrazně omezit nemocnost zaměstnanců a počty „sick days“ v dané sezoně. 

Cílem programu je:

1.    Zvýšení proočkovanosti zaměstnanců ve firmě
2.    Pokles absence z důvodu chřipkových a akutních respiračních onemocnění
3.    Celoroční zaměstnanecká péče a program benefitů

Podstatou expertního řešení je naplánování dostupnosti očkovacích služeb pro vaši firmu a komplexní informační kampaň zaměřená na mýty o očkování, obavy z očkování a na motivaci  k očkování. Kvalitní interní komunikací úhrady očkování zaměstnavatelem plus vyřešením dostupnosti očkování smluvními partnery lze výrazně zvýšit proočkovanost personálu. 

KATEGORIE: Zvýšení proočkovanosti populace

Aktuality

samotest

Ukončení provozu portálu Samotesty-covid.cz

23. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci

Vážení zaměstnavatelé,    k 30. září 2021 dojde k ukončení provozu portálu všech zdravotních pojišťoven Samotesty-covid.cz, který sloužil pro odesílání žádostí o příspěvek na částečnou kompenzaci nákladů na samotestování ve firmách a u OSVČ.

[více]
ruce

Pacientů s alzheimerem přibývá. Většina z nich se o své diagnóze nedozví včas

21. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Podle Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) se loňský počet jejích klientů s Alzheimerovou chorobou zvýšil o 6 %. Alarmující je, že drtivá většina pacientů je diagnostikována pozdě nebo o své nemoci vůbec neví. Riziko onemocnění se přitom zvyšuje s věkem – předcházet mu pomáhá především vyvážená strava a zdravý životní styl.

[více]

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu