Přejít k hlavnímu obsahu

Dezinfekce do firem

Při opakovaných problémech, nemocnosti a špatnou nahraditelností pracovníků je péče o nespecifickou prevenci nesmírně výhodným vnitrofiremním opatřením. Žádná prevence však nebude úspěšná, pokud se ve firmě nepodaří zvýšit informovanost o povaze infekcí, zavést tzv. zónová opatření a posílit u zaměstnanců nespecifickou obecnou celotělovou imunitu.  Všechna tato opatření jsou nadstandardními kroky nad rámec provozní hygieny. Pochopení podstaty těchto opatření zaměstnanci firmy je rozhodujícím faktorem úspěchu.  

Kampaň musí informovat o snaze dosáhnout změny v přístupu pracovníků k hygieně, rozšířit ji o zónová opatření ve společných prostorách, zapojit do osobních dílčích akcí celý kolektiv a vytvořit dostatečně motivační pracovní podmínky ve stylu „čistá firma“ -  hygiena rukou, povrchová desinfekce pracoviště, pravidelná desinfekce výpočetní a mobilní techniky v kancelářích má být celofiremně akceptováno jako filozofie a SDÍLENÁ SPOLEČNÁ FIREMNÍ HODNOTA.

Cílem programu je:

1.    Zavedení celofiremní kultury „germ free“ 
2.    Zvýšení standardu péče o zaměstnance
3.    Snížení přenosu infekčních nemocí na pracovišti

Aby vaše pracovníky zavedení zvýšených desinfekčních opatření bavilo a nevyvolávalo zbytečné obavy s přenosu nemocí, nebo naopak, aby se dobře vžilo do povědomí jako nový celofiremní hygienický standard, snaží se naše pojišťovna o neobvyklé a vtipné řešení, které zaujme a lze jej v různých sezonách obměňovat. 

KATEGORIE: Prevence respiračních nemocí

Aktuality

samotest

Ukončení provozu portálu Samotesty-covid.cz

23. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci

Vážení zaměstnavatelé,    k 30. září 2021 dojde k ukončení provozu portálu všech zdravotních pojišťoven Samotesty-covid.cz, který sloužil pro odesílání žádostí o příspěvek na částečnou kompenzaci nákladů na samotestování ve firmách a u OSVČ.

[více]
ruce

Pacientů s alzheimerem přibývá. Většina z nich se o své diagnóze nedozví včas

21. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Podle Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) se loňský počet jejích klientů s Alzheimerovou chorobou zvýšil o 6 %. Alarmující je, že drtivá většina pacientů je diagnostikována pozdě nebo o své nemoci vůbec neví. Riziko onemocnění se přitom zvyšuje s věkem – předcházet mu pomáhá především vyvážená strava a zdravý životní styl.

[více]

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu