Přejít k hlavnímu obsahu

Ovocné dny ve firmě

Práce s převahou administrativy a práce na počítači, ale i u výrobních linek a logistických center nebo na prodejnách vyžaduje mnoho kompromisů ve stravování. Proto většina pracovníků supluje svou snahu o zdravější stravování po pracovní době, večer, kdy benefity ovoce a zeleniny ve stravě již nepřispívají k ochraně zdraví na pracovišti. S využitím krátkodobých motivačních kampaní se může podařit zvýšit povědomí a prospěšnosti daného ovoce a zároveň jej v rámci filozofie „zdraví odpovědná firma“ podarovat zaměstnancům a pobídnout je ke zvýšené konzumaci zdraví prospěšných potravin. 

Cílem programu je: 

1.    Zvýšení příjmu vitamínů a vlákniny z ověřených a domácích zdrojů u pracovníků
2.    Pozitivní změna stravovacích návyků ve firmě
3.    Celoroční zaměstnanecká péče a program benefitů

Podstatou expertního řešení je vytvoření tradice tzv. sezonně orientované „ovocné dny“, kdy se firma alespoň jednou měsíčně zaměří na zdravotní přínosy sezónního ovoce pro pracovníky firmy. V ženských a smíšených kolektivech lze vybudovat velmi pěknou tradici příprav a pečení z daného ovoce, v převážně mužských kolektivech lze inkorporovat toto ovoce do závodního stravování nebo speciální donášky do firmy. U velkých zaměstnavatelů a v prodejních sítích lze tento den využít i pro podporu prodeje daného ovoce a vytvořit tak jeden ze zaměstnaneckých benefitů. Ve firmách s převahou mladého a kreativního kolektivu lze na sociálních sítích vyhlásit různé kreativní a vtipné soutěže, případně na téma jednoho ovoce vyhlásit teambuildingovou challenge. 

KATEGORIE: Změna životního stylu

Aktuality

samotest

Ukončení provozu portálu Samotesty-covid.cz

23. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci

Vážení zaměstnavatelé,    k 30. září 2021 dojde k ukončení provozu portálu všech zdravotních pojišťoven Samotesty-covid.cz, který sloužil pro odesílání žádostí o příspěvek na částečnou kompenzaci nákladů na samotestování ve firmách a u OSVČ.

[více]
ruce

Pacientů s alzheimerem přibývá. Většina z nich se o své diagnóze nedozví včas

21. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Podle Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) se loňský počet jejích klientů s Alzheimerovou chorobou zvýšil o 6 %. Alarmující je, že drtivá většina pacientů je diagnostikována pozdě nebo o své nemoci vůbec neví. Riziko onemocnění se přitom zvyšuje s věkem – předcházet mu pomáhá především vyvážená strava a zdravý životní styl.

[více]

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu