Přejít k hlavnímu obsahu

Spalničky

Spalničky jsou vysoce nakažlivým onemocněním virového původu, které se vyznačuje velmi vysokou mírou infekčnosti. Jeden nemocný dokáže průměrně nakazit až 11 dalších jedinců, riziko šíření nákazy je tedy přibližně pětinásobně vyšší než u chřipky a až desetinásobně vyšší než u jiných infekčních nemocí. V poslední době celosvětově narůstá počet lokálních epidemií. Onemocnění se u dospělých jedinců šíří díky oslabení imunitní odpovědi v dospělosti.

Ve firmách představuje riziko infekce především významný ekonomický a personální problém. Vzhledem k povaze onemocnění dokážou onemocnět celé provozy a další pracovníci budou z důvodu prevence šíření izolováni v karanténě. Nebezpečné je toto onemocnění také pro rodiny pracovníků, může lehce dojít k nakažení ještě neproočkovaných dětí nebo chronicky nemocných členů rodiny. To si pak vyžádá další dlouhodobou absenci z důvodů ošetřování členů rodiny. 

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra disponuje rozsáhlými údaji o preventivních opatřeních u velkých zaměstnavatelů, jako jsou profesionální hasiči a policisté, kde se během roku 2019 podařilo testovat cca 30 000 příslušníků obou sborů a dle stavu protilátek následně iniciovat proočkování jednotlivců. 

V provozech s vysokou interpersonální interakcí (veřejné instituce, otevřené kancelářské prostory, prodejny, distribuční centra) je důležité kombinovat hned několik úrovní prevence této infekční nemoci. Nejjednodušší cesta k obnovení imunity vede přes přeočkování a tomu předcházející testování hladiny protilátek. Kvalitní informační kampaň o nutnosti těchto opatření ve vaší firmě ke konceptu moderní péče o zaměstnance nesporně patří.

Cílem programu je: 

1.    Zvýšení proočkovanosti zaměstnanců s nízkou imunitní odezvou
2.    Pokles absence z důvodu spalničkové epidemie ve vaší firmě
3.    Celoroční zaměstnanecká péče a program zdravotně odpovědné firmy

Podstatou expertního řešení je infokampaň o vysoké infekčnosti spalniček a naplánování testování na protilátky, respektive přímo proočkování pracovníků na toto infekční onemocnění. Komunikační kampaň vedená ve smyslu péče o zdraví zaměstnanců spojená s jednoduchou dostupností očkování přispěje ke zvýšení proočkovanosti personálu. 

KATEGORIE: Zvýšení proočkovanosti populace

Aktuality

samotest

Ukončení provozu portálu Samotesty-covid.cz

23. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci

Vážení zaměstnavatelé,    k 30. září 2021 dojde k ukončení provozu portálu všech zdravotních pojišťoven Samotesty-covid.cz, který sloužil pro odesílání žádostí o příspěvek na částečnou kompenzaci nákladů na samotestování ve firmách a u OSVČ.

[více]
ruce

Pacientů s alzheimerem přibývá. Většina z nich se o své diagnóze nedozví včas

21. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Podle Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) se loňský počet jejích klientů s Alzheimerovou chorobou zvýšil o 6 %. Alarmující je, že drtivá většina pacientů je diagnostikována pozdě nebo o své nemoci vůbec neví. Riziko onemocnění se přitom zvyšuje s věkem – předcházet mu pomáhá především vyvážená strava a zdravý životní styl.

[více]

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu