Přejít k hlavnímu obsahu

Zdravá střeva pro firmy

Rakovina tlustého střeva a konečníku je celosvětově velmi významným onemocněním a třetí nejčastější příčinou úmrtí na nádorová onemocnění. S vývojem medicíny a poznatků o vyvolávajících příčinách nemoci je již jasné, že při zodpovědném a pravidelném sledování stavu a kondice trávicí soustavy, zohledněním genetických rizik a omezením rizikového chování lze rozvoji této diagnózy předejít, nebo významně ovlivnit její rozvoj do vážnější podoby. Bez ohledu na spouštěcí příčinu lze včasným záchytem některých příznaků spolehlivě odhalit zvýšené riziko rakoviny tlustého střeva. Riziko tohoto onemocnění stoupá s věkem. Každoročně jenom v ČR diagnostikujeme na 4 000 nových onemocnění. U tohoto onemocnění je včasný záchyt klíčovým faktorem úspěchu léčby.  

Program včasného záchytu nemoci, screening, lze úspěšně aplikovat i v rámci programů CHR, firmy zodpovědné ke zdraví. Program lze propojit s celostátními iniciativami Ministerstva zdravotnictví a s dlouhodobým preventivním programem naší zdravotní pojišťovny.  

Cílem programu je:

1. Podchytit rané stadium nemoci
2. Zvýšit povědomí o úspěchu léčby
3. Moderní péče o zaměstnance 

KATEGORIE: Prevence onkologických nemocí 

Aktuality

samotest

Ukončení provozu portálu Samotesty-covid.cz

23. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci

Vážení zaměstnavatelé,    k 30. září 2021 dojde k ukončení provozu portálu všech zdravotních pojišťoven Samotesty-covid.cz, který sloužil pro odesílání žádostí o příspěvek na částečnou kompenzaci nákladů na samotestování ve firmách a u OSVČ.

[více]
ruce

Pacientů s alzheimerem přibývá. Většina z nich se o své diagnóze nedozví včas

21. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Podle Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) se loňský počet jejích klientů s Alzheimerovou chorobou zvýšil o 6 %. Alarmující je, že drtivá většina pacientů je diagnostikována pozdě nebo o své nemoci vůbec neví. Riziko onemocnění se přitom zvyšuje s věkem – předcházet mu pomáhá především vyvážená strava a zdravý životní styl.

[více]

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu