Přejít k hlavnímu obsahu

Zdravé ruce

V profesích s vysokým podílem manuální práce a permanentním zatěžováním zad nebo rukou dochází u mnoha jedinců k rozvoji příznaků spojeným s jednostrannou zátěží svalových skupina následnými fyziologickými změnami. V britské terminologii je pro skupinu těchto onemocnění  používaný pojem Restrained Injuries. Řadíme je nejen ke skupině nemocí z povolání, ale i do skupiny novodobých civilizačních nemocí. 
 
Cílem  preventivního programu je vysvětlit souvislost pracovního zatížení s přetěžováním specifických svalových skupin rukou. Jde o skupinu svalů ramena, paží, postižením loktu a předloktí lidově nazývaným jako golfový a tenisový loket  až po celou problematiku přetížení ohýbačů zápěstí a postupného zužování zápěstního vazu, známého pod názvem syndrom karpálního tunelu.  

1. Časná identifikace syndromů jednostranného přetížení ruky 
2. Ergonomie pracovního prostředí (video, konzultace)
3. Výcvik preventivních a úlevových rehabilitačních technik
4. Ukázky dlah, ortéz, tejpingu a správná aplikace (spolupracující partneři)

Den zdraví na daném pracovišti zkombinuje edukaci s prevencí a fyzioterapeutickou rehabilitací, ukázkami rychlé úlevy od příznaků, edukaci ergonomie pracoviště a případný raný záchyt vážnějších příznaků s odesláním do specializované ambulance. Navazovat může informační kampaň, opakované tréninky. 

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra disponuje rozsáhlými údaji o nemocnosti a průměrné době ošetřování na syndromy jednostranného přetížení. Díky síti partnerů dokážeme nestranně doporučit levné, efektivní preventivní a rehabilitační programy a napojit vaši společnost na odborníky pro terapii funkčních poruch pohybové soustavy.   

KATEGORIE: Podpora profesí, Prevence civilizačních nemocí

Aktuality

samotest

Ukončení provozu portálu Samotesty-covid.cz

23. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci

Vážení zaměstnavatelé,    k 30. září 2021 dojde k ukončení provozu portálu všech zdravotních pojišťoven Samotesty-covid.cz, který sloužil pro odesílání žádostí o příspěvek na částečnou kompenzaci nákladů na samotestování ve firmách a u OSVČ.

[více]
ruce

Pacientů s alzheimerem přibývá. Většina z nich se o své diagnóze nedozví včas

21. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Podle Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) se loňský počet jejích klientů s Alzheimerovou chorobou zvýšil o 6 %. Alarmující je, že drtivá většina pacientů je diagnostikována pozdě nebo o své nemoci vůbec neví. Riziko onemocnění se přitom zvyšuje s věkem – předcházet mu pomáhá především vyvážená strava a zdravý životní styl.

[více]

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu