Přejít k hlavnímu obsahu

Zóna čistých rukou

Zónová neboli bariérová desinfekce je vysoce účinným opatřením realizovatelným ve společných prostorách a na vstupech do firem a administrativních budov. Zónová desinfekce vychází z principu prevence respiračních i jiných virových a bakteriálních nemocí, kde přenos cestováním v prostředcích MHD a v metru je velmi častou příčinou mnoha respiračních a průjmových nemocí. Ve veřejných přístupových prostorách je výhodné upozornit přicházející na riziko přenosu infekce do pracovního kolektivu.  

Kampaň se zaměří na přístupovou zónu a společné prostory, například chodby u výtahů nebo vstupy do závodní jídelny. Toto řešení počítá s netypickým umístěním desinfekčních panelů s velmi výrazným označením prostoru, za kterým se nachází tzv. „zóna čistých rukou“. Aby se vašim pracovníkům desinfekčních opatření fixovalo jako návyk, je zapotřebí jednoduché infografiky a netypického označení desinfekčních stanovišť. 

KATEGORIE: Prevence respiračních nemocí

Aktuality

samotest

Ukončení provozu portálu Samotesty-covid.cz

23. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci

Vážení zaměstnavatelé,    k 30. září 2021 dojde k ukončení provozu portálu všech zdravotních pojišťoven Samotesty-covid.cz, který sloužil pro odesílání žádostí o příspěvek na částečnou kompenzaci nákladů na samotestování ve firmách a u OSVČ.

[více]
ruce

Pacientů s alzheimerem přibývá. Většina z nich se o své diagnóze nedozví včas

21. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Podle Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) se loňský počet jejích klientů s Alzheimerovou chorobou zvýšil o 6 %. Alarmující je, že drtivá většina pacientů je diagnostikována pozdě nebo o své nemoci vůbec neví. Riziko onemocnění se přitom zvyšuje s věkem – předcházet mu pomáhá především vyvážená strava a zdravý životní styl.

[více]

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu