Přejít k hlavnímu obsahu
foreigners
  1. Úvod
  2. O nás
  3. Aktuality
  4. Čistý zub nemůže onemocnět! Čistěte i štěrbiny mezi zuby
dentální hygiena

20.3.2022 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Čistý zub nemůže onemocnět! Čistěte i štěrbiny mezi zuby

20. březen byl Světovou dentální federací (FDI) vyhlášen Světovým dnem ústního zdraví. Cílem je každoročně v tento den připomínat význam ústního zdraví a celosvětově zlepšit povědomí o tom, jak zásadní roli hraje ústní hygiena při prevenci onemocnění dutiny ústní v každém věku. U nás je iniciativa podporována Českou stomatologickou komorou, Asociací dentálních hygienistek, Sdružením studentů stomatologie a dalšími organizacemi a projekty.

průzkumu společnosti Herbadent, založeného na odpovědích zubařů a dentálních hygienistek, vyplynulo, že podstatná část pacientů dělá při čištění zubů tu zásadní chybu, že si čistí zuby špatnou technikou a nevěnuje pozornost takzvaným predispozičním místům, tedy místům náchylným ke vzniku problému. Navíc se potvrdilo, že péče o zuby je stále ovlivněna řadou fám a předsudků. Nejčastější omyl rozšířený mezi pacienty se týká odstraňování zubního kamene. Lidé si myslí, že stačí pravidelná návštěva zubaře či zubní hygienistky a že sami nemusejí v tomto směru vynakládat žádné zvláštní úsilí.

Ujistěte se, že si zuby čistíte správně, a používejte mezizubní kartáček

Právě to, že lidé zaprvé používají špatnou techniku čištění a zadruhé nepoužívají mezizubní kartáček, označili zubaři a hygienistky za dvě nejčastější příčiny špatného zdraví zubů a dutiny ústní. Zároveň vyvracejí některé předsudky či omyly z nevědomosti, jako že elektrický zubní kartáček čistí vždy lépe než kartáček ruční, že když budu na kartáček tlačit, zuby se vyčistí dokonaleji a rychleji nebo že při krvácení dásní se mezizubní kartáček nemá používat. Apelují pak zejména na rodiče, aby naučili své děti správně si čistit zuby, a doporučují, aby dětem dali místo elektrického spíše ruční kartáček a dostatečně často jim ho měnili. A neměli by podceňovat ani vliv konzumace cukrů na kazivost zubů.

Zlepšujte se v péči o zuby, my vás podpoříme:

  • 1. dubna zahajujeme sezonní akci Zdravý úsměv. Zájemcům z řad klientů přispějeme až 250 Kč na nákup pomůcek pro dentální hygienu. Ale pozor, žádost lze v tomto případě podat pouze elektronicky, prostřednictvím portálu E-komunikace. Více informací zde.
     
  • Na Facebooku a Instagramu se již dnes můžete zapojit do naší soutěže na podporu ústní hygieny. Pro výherce máme připraveny balíčky v hodnotě tisíc, jeden a půl tisíce a dva tisíce korun, obsahující například ústní vody, zubní pasty, zubní kartáčky Elmex či Meridol apod. Na 13. dubna pak pro vás na Facebooku připravujeme živé vysílání s dentální hygienistkou Rozálií Němcovou. O podrobnostech vás budeme informovat s předstihem. Vysílání bude probíhat v otevřené skupině, takže ho může sledovat každý, kdo má zájem. Budete-li mít na Rozálii Němcovou dotazy, můžete je posílat předem přímo do skupiny.
  • Vyjednali jsme pro vás také možnost nakoupit si dentální hygienické pomůcky výhodně. Jedná se o speciální nabídku produktů, jako jsou zubní a mezizubní kartáčky, dentální nit, ústní sprcha, škrabka na jazyk, gel na dásně nebo ochranný vosk na rovnátka. Kompletní nabídku najdete zde. Slevy budou platné do konce března.

Aby vám neutekla žádná naše akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

Dále z 211