Přejít k hlavnímu obsahu
foreigners
  1. Úvod
  2. O nás
  3. Aktuality
  4. Ukrajinským uprchlíkům umožňujeme registraci u naší pojišťovny
klient

2.3.2022 | #Pojištěnci | #Plátci

Ukrajinským uprchlíkům umožňujeme registraci u naší pojišťovny

Informujeme klienty, za kterými přijíždějí jejich rodinní příslušníci, přátelé či známí i další občané z Ukrajiny prchající před válkou, že všichni tito lidé se mohou zaregistrovat k veřejnému zdravotnímu pojištění u kterékoli zdravotní pojišťovny, tedy také na libovolném klientském centru Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra. Nutné je ale předem navštívit pracoviště Odboru azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra (OAMP), kde jim bude uděleno vízum za účelem strpění pobytu, čímž získají nárok být účastníkem našeho systému veřejného zdravotního pojištění, které za ně hradí ČR. Budou tak mít přístup ke zdravotní péči na území České republiky v plném rozsahu.

Na klientském centru zdravotní pojišťovny pak obdrží občan Ukrajiny na počkání potvrzení o pojištění, na jehož základě hned může začít čerpat zdravotní služby v ČR. Plastový průkaz mu přijde dodatečně na libovolnou adresu v ČR, kterou sám určí.

Seznam našich klientských center najdete zde. Více informací je k dispozici na webu Ministerstva zdravotnictví či Kanceláře zdravotního pojištění nebo přímo na stránkách Ministerstva vnitra.

Děkujeme všem klientům, kteří občanům Ukrajiny prchajícím před válkou, pomáhají zvládat tuto velice tragickou situaci.

Aby vám neutekla žádná naše akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

ZaP

Vyrážíme s prevencí za vámi

5. 6. 2024 | #Pojištěnci | #Plátci

V červenci začíná již čtvrtý ročník naší každoroční osvětové roadshow Zdraví a prevence s 211. Míříme do dalších měst po celé republice, kde se roadshow ještě nekonala, abychom návštěvníkům zprostředkovali základní preventivní vyšetření.

[více]

Dále z 211