Přejít k hlavnímu obsahu
  1. Úvod
  2. O nás
  3. Aktuality
  4. V ČR funguje nově vedle e-receptu také e-poukaz
ePoukaz

18.5.2022 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

V ČR funguje nově vedle e-receptu také e-poukaz

Od prvního května mají zdravotníci možnost vystavovat pacientům poukazy na zdravotnické prostředky i v elektronické podobě. E-poukaz, který je obdobou u nás už dříve zavedeného e-receptu, obsahuje jedinečný identifikátor v podobě QR kódu. Ten může být pacientovi předán různými způsoby: vytištěný na listinné průvodce, e-mailem, esemeskou nebo prostřednictvím aplikace v jeho mobilním telefonu.

E-poukaz může být vystaven na jakýkoliv zdravotnický prostředek, ale uplatnit ho lze zatím pouze v některých výdejnách zdravotnických prostředků, které registruje Státní ústav pro kontrolu léčiv. V současnosti se jedná o cca 160 výdejen, jejich seznam je k dispozici zde. Zároveň zůstává zachována i možnost výdeje zdravotnických prostředků na základě klasického poukazu.

Upozorňujeme klienty na to, že lékař může pacientovi vystavit buď e-poukaz, nebo na klasický poukaz. Vystavení poukazu v obou formách současně není přípustné! Necháte-li si vystavit e-poukaz, musíte si předepsaný zdravotnický prostředek vyzvednout ve výdejně, která je na zpracování elektronických poukazů připravena. Ve výdejně, která elektronické poukazy nepřijímá, není možné předložit ani vytištěný e-poukaz, protože na listinné průvodce k e-poukazu není uveden podpis s razítkem lékaře, který e-poukaz vystavil.

Stejně jako u klasického poukazu je i v případě e-poukazu nutné sledovat dobu jeho uplatnitelnosti. Podle zákona je možné si zdravotnický prostředek na vystavený poukaz nebo e-poukaz vyzvednout ve lhůtě 30 dní, pokud lékař nestanoví jiný termín. Připomínáme také, že od letošního roku mohou vybrané zdravotnické prostředky předepisovat kromě lékařů také některé zdravotní sestry. O tom jsme vás už informovali zde.

ePoukaz

 

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

příspěvek

Zavádíme pořadová čísla na sezonní akce

27. 6. 2022 | #Pojištěnci | #Plátci

Vzhledem k tomu, že množství finančních prostředků ve fondu prevence, z něhož klientům vyplácíme různé příspěvky, je limitované, rozhodli jsme se zavést nový nástroj, který poskytne klientům jistotu, že mohou počítat se získáním příspěvku vyhlášeného

[více]

Dále z 211