Přejít k hlavnímu obsahu
  1. Úvod
  2. O nás
  3. Aktuality
  4. Vakcína proti streptokokovým onemocněním je nově i pro děti
dítě

20.12.2022 | #Pojištěnci | #Plátci

Vakcína proti streptokokovým onemocněním je nově i pro děti

Upozorňujeme klienty, že vakcína Vaxneuvance chránící před zdravotními komplikacemi způsobenými bakterií Streptococcus pneumoniae se od 1. listopadu 2022 nově hradí i pojištěncům ve věku od 6 týdnů do 18 let, a to k prevenci invazivního onemocnění, pneumonie a akutního zánětu středního ucha. Doposud byla indikována jen za účelem prevence invazivního onemocnění a pneumonie u jedinců ve věku 18 let a starších.

Očkování touto vakcínou zajišťuje dětský praktický lékař v rámci dětského očkovacího kalendáře. Jedná se o možnost existující nově vedle ostatních, dříve zavedených vakcín proti pneumokokovým onemocněním. Česká vakcinologická společnost doporučuje aplikaci tří dávek ve schématu 2+1 tak, aby první dvě dávky vakcíny byly podány s odstupem nejméně 8 týdnů a zároveň nejpozději do 7 měsíců věku dítěte. Ideální je zahájit očkování první dávkou ve 2. měsíci a po aplikaci dvou dávek přeočkovat dítě třetí dávkou nejpozději do 15. měsíce. Kojencům a dětem ve věku od 6 týdnů může být současně s vakcínou (v jeden den) podána jakákoli z dostupných vakcín určených pro tento věk.

Popsané očkovací schéma se v individuálních případech může lišit. U předčasně narozených nebo rizikových pacientů a při přechodu na toto očkování z jiné vakcíny se řiďte doporučením příslušného pediatra.

Aby vám neutekla žádná naše akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

CP

Novinka: cestovní pojištění s Generali

15. 12. 2022 | #Pojištěnci | #Plátci

Od začátku roku 2023 nabízíme klientům nové cestovní pojištění, které jsme připravili ve spolupráci se současnou jedničkou českého pojistného trhu, Generali Českou pojišťovnou. Přinášíme vám přehled hlavních parametrů a výhod pro vás.

[více]

Dále z 211