Přejít k hlavnímu obsahu
foreigners
  1. Úvod
  2. O nás
  3. Aktuality
  4. Zahájili jsme spolupráci s nadací na pomoc onkologickým pacientům a jejich blízkým
AUM

6.5.2024 | #Pojištěnci | #Plátci

Zahájili jsme spolupráci s nadací na pomoc onkologickým pacientům a jejich blízkým

Generální ředitel Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra České republiky David Kostka podepsal 16. dubna v Praze memorandum o spolupráci s Marií a Tiborem Abelovými, zakladateli nadačního fondu Úsměv nejen pro Kryštofa. Po vzájemných diskusích našly obě strany způsob, jak propojit své kapacity a znalosti.

„Smyslem naší spolupráce je rozšířit na maximální možnou míru možnosti péče pro onkologické pacienty,“ vysvětluje význam memoranda pro klienty pojišťovny David Kostka.

Závažná onkologická onemocnění zhoršují kvalitu života nejen pacientů, ale i jejich blízkých. Přináší jim dosud nepoznané těžkosti, vyžadující komplexní přístup. Rodiny musí často řešit ekonomické, sociální i psychické problémy, se kterými potřebují pomoct, které ale přesahují možnosti standardní zdravotní péče. Právě za tímto účelem vznikl nadační fond Úsměv pro Kryštofa. Aby pomáhal pacientům a jejich rodinám ve chvílích nejistoty v tíživé situaci.

„Vážná situace, do které se onkologičtí pacienti a jejich blízcí dostávají, zasahuje prakticky do všech oblastí jejich života. Pro mnohé to znamená zvládnout řadu rozličných problémů pod velkým psychickým tlakem. Možnost využít profesionálního zázemí Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra nám umožní rozšířit i naše služby,“ říká Tibor Abel.

V první fázi půjde zejména o podporu pacientů při léčbě a zajištění včasné psychologické pomoci. Pacientům, jejich rodinám a blízkým zprostředkujeme přístup k ověřeným a spolehlivým informacím, které jim pomohou při jejich rozhodování ve složité situaci.

Uzavření memoranda podpořila známá meteoroložka a moderátorka předpovědí počasí na ČT Alena Zárybnická. „Jsem ráda, že jsem mohla být u okamžiku, kdy se na jednom místě potkali lidé, kteří dokáží přemýšlet a konat tak, aby ti, kteří se dostanou do tíživé situace, měli nejen naději, ale i konkrétní prostředky pro péči, která je nutná. Je mi ctí a ráda budu nápomocná,“ řekla Zárybnická, která je tváří nadace Úsměv nejen pro Kryštofa.

AUM

 

Aby vám neutekla žádná naše akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

Dále z 211