Přejít k hlavnímu obsahu
  1. Úvod
  2. O nás
  3. Aktuality
  4. ZP MV ČR se zapojila do elektronizace zdravotnictví a telemedicíny
telemedicína

17.9.2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

ZP MV ČR se zapojila do elektronizace zdravotnictví a telemedicíny

Podepsáním memoranda v Jihomoravském kraji se ZP MV ČR bude příštích 10 let podílet na rozvoji a prohloubení znalostí v telemedicíně. 

Telemedicína se zabývá online přenosem lékařských informací. Pomocí videa, emailu nebo třeba aplikací na chytrém telefonu se pacient spojí se svým lékařem na dálku, pacient zůstává v pohodlí domova a nemusí do ordinace. Jedná se primárně o konzultace nebo sledování stavu chronicky nemocných. Nejčastěji se do lékařských ordinací přenáší informace o tlaku, tepu či tělesné teplotě pacienta. Systém domácího monitoringu snižuje frekvenci návštěv lékaře a zároveň je zachováno bezpečí pro nemocné, protože důležité informace jsou sledovány.

Telemedicína se dále využívá pro prevenci chorob nebo také ke kooperaci expertních lékařů na velké vzdálenosti v oblastech, kde je nedostatek lékařské péče.

Vaše 211

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

příspěvek

Zavádíme pořadová čísla na sezonní akce

27. 6. 2022 | #Pojištěnci | #Plátci

Vzhledem k tomu, že množství finančních prostředků ve fondu prevence, z něhož klientům vyplácíme různé příspěvky, je limitované, rozhodli jsme se zavést nový nástroj, který poskytne klientům jistotu, že mohou počítat se získáním příspěvku vyhlášeného

[více]

Dále z 211