Přejít k hlavnímu obsahu
28. 1. 2021 |

Očkování jako cesta z covidové pasti

Podcasty

Odborníci se shodují, že vakcinace proti covid-19 je v současnosti jedinou cestou, jak se dostat ze spirály pandemických opatřeni. Jak vám může pomoci při registraci k očkování zdravotní pojišťovna? Proč je dobré navštívit svého praktického lékaře? A proč je i při probíhajícím očkování důležité zúčastnit se sérologické studie? 

Na otázky moderátorky Terezy Kostkové odpovídali generální ředitel ZP MV ČR MUDr. David Kostka a plk. v. v. prof. MUDr. Roman Prymula, CSc., Ph.D., poradce předsedy vlády ČR pro zdravotnictví.

Tento díl podcastu byl natáčen v předstihu, některé uvedené informace ohledně dostupnosti vakcíny nemusí být aktuální. 

 

 Spotify Talk You radio sound-cloud

Aktuality

infolinka

ZP MV ČR rozšiřuje službu infolinky i pro klienty s poruchou či ztrátou řeči

3. 3. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR rozšířila službu poskytovanou v rámci své telefonní infolinky. Volající budou mít nově možnost využít technologie „text to speech“ při obousměrné komunikaci s operátorem infolinky. Pojišťovna chce touto službou převodu textu na řeč pomoci svým klientům se sluchovým či řečovým postižením, kteří potřebují zprostředkovat řeč operátora infolinky nebo svůj dotaz psanou formou.

[více]
odběr

Přihlaste se do studie. Čas už je jen do konce března

3. 3. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

S koncem března končí i možnost pro zájemce z řad veřejnosti přihlásit se do odborné studie průběžně sledující v jejich krvi přítomnost a množství specifických protilátek chránících před onemocněním covid-19. Testování spočívá u každého účastníka v odebrání celkem tří vzorků krve v šestiměsíčním intervalu, tedy tří vzorků v průběhu jednoho roku. Testy si dobrovolní účastníci studie platí sami, jen Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR, která je podporovatelem projektu, svým klientům většinu nákladů uhradí.

[více]

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu