Úvodní strana

Přihláška
Pojištěnce

Zobrazit obsah sekce

Obsah sekce

sekce
Pojištěnci

Informace o Vyúčtování náhrady cestovních nákladů

Z veřejného zdravotního pojištění je hrazena přeprava pojištěnce soukromým vozidlem pouze v případě, kdy ošetřující lékař indikuje zdravotnický transport sanitou a zároveň schválí dopravu soukromým vozidlem. Indikací k přepravě je vždy aktuální zdravotní stav pacienta, nikoli diagnóza nebo sociální důvody. Přeprava je hrazena pouze k nejbližšímu poskytovateli zdravotních služeb, který je schopen požadovanou hrazenou péči poskytnout.

Formulář Vyúčtování náhrady cestovních nákladů soukromým vozidlem (VZP -39/2009) musí vyplnit indikující lékař a jednotlivé uskutečněné cesty musejí být na tomto formuláři poskytovatelem zdravotních služeb potvrzeny.

Soukromý vůz musí být řízen jinou osobou, než které ošetřující lékař přepravu soukromým vozidlem schválil.

Pojištěnec, který žádá o náhradu cestovních nákladů z veřejného zdravotního pojištění, po uskutečnění jízd doručí na pojišťovnu ZP MV ČR níže požadované doklady:

 

  • Vyplněný formulář Vyúčtování náhrady cestovních nákladů soukromým vozidlem (VZP-39/2009)

 

  • Pojištěnec starší 18 let na volném místě tiskopisu podepíše prohlášení, že vozidlo neřídil při účtovaných cestách a zvolí formu úhrady (bankovní účet nebo poštovní poukázka). Prohlášení může být i samostatný dokument připojený k dokladu.  

Pro jízdy uskutečněné v období od 1. 1. 2018 – 31. 12. 2018 navíc také musí doložit:   

 

  • Kopii velkého technického průkazu vozidla se znečitelněnými osobními údaji, které se týkají držitele vozidla. (při prvním podání dokladu VZP-39/2009  a dále při změně vozidla - SPZ uvedeného na dokladu VZP-39/2009)

 

 

Pro jízdy uskutečněné od 1. 1. 2019 je stanovena pevná sazba na kilometr.

Informace

Registrace nového pojištěnce

Aktuality

Naše pracoviště

Naše pracoviště jsou po celé ČR. Vyberte si to, které je vám nejblíže

Akční nabídky

Bonusy

Program pro těhotné a ženy po porodu

Využijte příspěvek na vitamíny, ultrazvukové vyšetření, laktační poradkyni a mnohé další