Přejít k hlavnímu obsahu

Výpadky v dodávkách a náhrady

Očkovací látka proti tetanu VACTETA

V souvislosti s oficiálně nahlášenou nedostupností (z výrobních důvodů v období od 17. 9. 2020 do 31. 12 .2020) očkovací látky proti tetanu VACTETA 40 IU/0,5ML INJ SUS 1X0,5ML, SÚKL kód 0208575, výrobce BIODRUG s.r.o., Bratislava, Slovenská republika, sdělujeme, že distributorem je zajištěna dodávka alternativní očkovací látky TETAVAX INJ SUS ISP 1X0,5ML, kód SÚKL 0083443, výrobce  Sanofi Pasteur, Lyon, Francie.

Dodávky očkovací látky GARDASIL 9 byly obnoveny.

Možné krátkodobé omezení dodávek očkovací látky proti tetanu - OL VACTETA

Z důvodu posunutí dodávky očkovací látky Vacteta pro spol. Avenier a.s., může  v průběhu příštího týdne, tedy od 23.9.2019, pravděpodobně dojít ke krátkodobému omezení dodávek OL Vacteta pro potřeby pravidelného očkování a úplnému zastavení dodávek pro očkování komerční.

V současné době již podal držitel rozhodnutí o registraci žádost o možnost dodání maďarsko-jazyčné verze OL pro účely pravidelného očkování do České republiky.

Dle vyjádření držitele rozhodnutí o registraci můžeme počítat s dodávkou první části maďarsko-jazyčné OL v horizontu dvou týdnů. 

Aktuality

ruce

Pacientů s alzheimerem přibývá. Většina z nich se o své diagnóze nedozví včas

21. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Podle Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) se loňský počet jejích klientů s Alzheimerovou chorobou zvýšil o 6 %. Alarmující je, že drtivá většina pacientů je diagnostikována pozdě nebo o své nemoci vůbec neví. Riziko onemocnění se přitom zvyšuje s věkem – předcházet mu pomáhá především vyvážená strava a zdravý životní styl.

[více]
sluch

Není ticho jako ticho

17. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Dnes začíná 8. ročník festivalu Týden komunikace osob se sluchovým postižením. Divadla, muzea, neziskové organizace, školy zaměřené na výuku dětí se sluchovým handicapem a mnoho dalších spolků a společností připravily bohatý program.

[více]

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Dále z 211