Přejít k hlavnímu obsahu
foreigners
 1. Úvod
 2. Pojištěnci
 3. Příspěvky z Fondu prevence
 4. Program podpory absolvování screeningového vyšetření

Program podpory absolvování screeningového vyšetření

Od 1. ledna 2022 již nepřijímáme žádosti o příspěvek zaslané e-mailem. Tuto možnost nahrazuje podání přes E-komunikaci. Děkujeme za pochopení.

V tomto preventivním programu chceme odměnit naše pojištěnce, kteří navštěvují screeningová vyšetření.

Přispíváme až 1 000 Kč nad rámec ostatních programů.

Zdravotní pojišťovna 211 v roce 2024 přispívá svým klientům až 1 000 Kč na ambulantní rehabilitaci nebo sportovní aktivity. Příspěvek je možné čerpat po ověření absolvování alespoň jednoho z níže uvedených screeningových vyšetření od 1. ledna 2024.

Příspěvek bude proplacen klientům, kteří absolvují vyšetření, kde spadají do rizikové skupiny (uvedeno v závorce u jednotlivých vyšetření), pouze pokud bylo vyšetření hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. O příspěvek mohou požádat též dívky od 15 let, kde je již vyšetření děložního hrdla hrazeno.

Příspěvek bude klientovi uhrazen až po ověření vykázání výkonu z veřejného zdravotního pojištění. Vzhledem ke zpoždění při vykazování žádáme klienty o trpělivost! 

Nejste si jistí, kdy jste byli na screeningovém vyšetření? Výpis vykázané péče naleznete v E-komunikaci, oddíl Pojištěnec, Výpis osobního účtu. Kompletní návod najdete v pravé části stránky. Kódy výkonů pro jednotlivá vyšetření najdete zde.

 • Sportovní aktivity - pravidla (akceptované sporty a minimální cena permanentky) pro uznávání příspěvků na sportovní aktivity jsou stejná jako v Programu podpory zdravého životního stylu (Sportovní pohybové aktivity pro dospělé).
  • Pro tento příspěvek není třeba dokládat absolvování preventivní prohlídky u praktického lékaře.
 • Sauna, polárium
 • Ambulantní rehabilitační péče – léčebné procedury nehrazené z veřejného zdravotního pojištění (bez ubytování a stravování). Léčebné procedury musí být realizované u poskytovatele zdravotních služeb. Ověřte si, zda je vámi vybrané zařízení poskytovatelem zdravotních služeb (PZS) zde.
  • Akceptujeme: léčebnou procedurou se rozumí především vodoléčba, elektroléčba, rehabilitace (včetně cvičení v bazénu), fyzioterapie (včetně masáží), tělesná výchova (akceptujeme edukační programy/víkendové semináře zaměřené na pohybovou aktivitu), fyzikální terapie (galvanizace, iontoforéza, diadynamik, ultrazvuk (i rázová vlna), magnetoterapie, parafin, diatermie, vasotrain, slatinné zábaly, lymfodrenáže apod.), oxygenoterapie, volný přístup do sauny, polárium, vacuShape
  • Neakceptujeme: myostimulátor, bazén, plavání, kosmetiku, pedikúru, solárium.

Specifické podmínky

 1. Vždy platí základní podmínky čerpání příspěvků z Fondu prevence
 2. Nelze poskytnout příspěvek pojištěnci, který se pro následující období přeregistroval k jiné zdravotní pojišťovně. 
 3. Možnost podání žádosti o příspěvek z Fondu prevence prostřednictvím e-mailu je nahrazena podáním pomocí E-komunikace. Postup naleznete zde. Ostatní možnosti zůstávají.
 4. Žádost o tento příspěvek je možné podat do tří měsíců od data úhrady nebo od data provedení screeningového vyšetření, pokud bylo provedeno až po úhradě. Doklady k jedné položce lze sčítat, pak se lhůta počítá od nejnovějšího dokladu. Zároveň vždy platí termín do 31. prosince 2024.
 5. Dospělý (pojištěnec, který v roce 2024 dosáhl věku 19 a let a více), případně dívka od 15 let, může z tohoto bonusového programu čerpat příspěvek až 1 000 Kč ročně, a to jednorázově nebo vícekrát až do maximální výše příspěvku. Dále může čerpat ze všech dalších bonusových programů, kde splňuje podmínky uvedené u těchto programů.
 6. Ověření absolvování vyšetření provádí zdravotní pojišťovna prostřednictvím kontroly vykázaných výkonů. Příspěvek může být vyplacen až po ověření. Výpis vykázané péče naleznete v E-komunikaci, oddíl Pojištěnec, Výpis osobního účtu.
 7. Příspěvky z bonusových preventivních programů nelze postoupit.

Možnost čerpání: od 5. ledna do 31. prosince 2024 nebo do vyčerpání financí
Aktualizováno dne 19. června 2024

Mohlo by vás zajímat

Děti a ženy po porodu

 

Děti mohou čerpat 1 500 Kč a těhotné ženy a ženy po porodu až 3 000 Kč

Rodič

 


Rodič může postoupit svůj příspěvek dítěti

Žádost

 

Požádat o příspěvek je nutné do 3 měsíců od realizace, nejpozději však do 31. prosince 2024

Program slev a výhod

 


V rámci Programu slev a výhod nabízíme další atraktivní nabídky od našich partnerů

Aktuality

ZaP

Vyrážíme s prevencí za vámi

| #Pojištěnci | #Plátci

V červenci začíná již čtvrtý ročník naší každoroční osvětové roadshow Zdraví a prevence s 211. Míříme do dalších měst po celé republice, kde se roadshow ještě nekonala, abychom návštěvníkům zprostředkovali základní preventivní vyšetření.

[více]

Aby vám neutekla žádná naše akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Dále z 211