Přejít k hlavnímu obsahu

Očkování

Důležitým stavebním kamenem prevence je očkování. To má na našem území dlouhou tradici. Už od začátku 19. století využíváme zjištění, že očkovaný je chráněn před nákazou nebo alespoň před vážným průběhem onemocnění v případě, že se předtím dostane do kontaktu s jeho původcem.  

Z následujících řádků se dozvíte, která očkování jsou v ČR povinná a která naopak můžete využít podle vlastního uvážení. Všechna povinná očkování jsou hrazená z veřejného zdravotního pojištění, většina nepovinných pak za určitých podmínek také. Přímo si je platíte pouze tehdy, když nespadáte do stanovené věkové kategorie.

Více informací

Aktuality

ruce

Pacientů s alzheimerem přibývá. Většina z nich se o své diagnóze nedozví včas

21. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Podle Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) se loňský počet jejích klientů s Alzheimerovou chorobou zvýšil o 6 %. Alarmující je, že drtivá většina pacientů je diagnostikována pozdě nebo o své nemoci vůbec neví. Riziko onemocnění se přitom zvyšuje s věkem – předcházet mu pomáhá především vyvážená strava a zdravý životní styl.

[více]
sluch

Není ticho jako ticho

17. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Dnes začíná 8. ročník festivalu Týden komunikace osob se sluchovým postižením. Divadla, muzea, neziskové organizace, školy zaměřené na výuku dětí se sluchovým handicapem a mnoho dalších spolků a společností připravily bohatý program.

[více]

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Dále z 211