Přejít k hlavnímu obsahu
foreigners
 1. Úvod
 2. Ukrajina
 3. Prodloužení víza dočasné ochrany

Prodloužení víza dočasné ochrany

Prodloužit dočasnou ochranu budou moci všichni držitelé dočasné ochrany, kterým byla udělena nebo prodloužena v roce 2023 a mají ji platnou do 31.03.2024. Celý proces prodloužení dočasné ochrany a podmínky, které je nutné pro účely prodloužení dočasné ochrany ze strany držitele dočasné ochrany splnit, naleznete na oficiálním webovém portálu pro cizince na cestě:

Prodloužení dočasné ochrany

Jak si zajistím prodloužení zdravotního pojištění u ZP MV ČR?

Vaše povinná účast v systému veřejného zdravotního pojištění v ČR je navázána na udělení dočasné ochrany a na platnost vašeho víza. Pokud vám bude prodlouženo vízum dočasné ochrany, bude vám ke konci platnosti víza prodlouženo i zdravotní pojištění.

V případě, že jste pojištěncem Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) a provedete úspěšně proces registrace za účelem prodloužení dočasné ochrany, požádáme vás o následující kroky:

 • pokud vám bylo doručeno potvrzení o úspěšné registraci, tedy prodlouženo vízum k datu 30. 9. 2024, odešlete toto potvrzení o registraci spolu s dokladem o pojištění (popřípadě další důležité dokumenty) na naši emailovou adresu: ukrajina@zpmvcr.cz.
  Potvrzení o prodlouženém zdravotním pojištění k datu 30. 9. 2024 vám doručíme elektronicky, popřípadě poštou.

  Potvrzení o úspěšné registraci můžete doručit ZPMV ČR i osobně na naše klientská centra, a to nejdříve po 48 hodinách od provedené registrace.

  Seznam klientských center naší zdravotní pojišťovny naleznete zde.
 • pokud vám byl vylepen štítek do cestovního dokladu a prodlouženo vízum dočasné ochrany k datu 31. 3. 2025, odešlete kopii vízového štítku spolu s dokladem o pojištění (popřípadě další důležité dokumenty) na naši emailovou adresu: ukrajina@zpmvcr.cz.
  Potvrzení o prodlouženém zdravotním pojištění k datu 31. 3. 2025 vám doručíme elektronicky, popřípadě poštou.

  Vylepený štítek za účelem prodloužení víza dočasné ochrany a další důležité dokumenty můžeme doručit i osobně na naše klientská centra, a to nejdříve po 48 hodinách od vylepení vízového štítku. Klientské centrum vám vystaví nové potvrzení o zdravotním pojištění k datu prodloužené dočasné ochrany.

  Seznam klientských center naší zdravotní pojišťovny naleznete zde.

 

Upozornění:

Požádáme Vás před doručením potvrzení/vízového štítku, nebo osobní návštěvou, o kontrolu vašeho potvrzení o zdravotním pojištění.

V rámci kontroly vystaveného potvrzení o zdravotním pojištění zjistíte název vaší současné zdravotní pojišťovny a vaše číslo pojištěnce.

V případě, že disponujete potvrzením o zdravotním pojištění vystavený ZPMV ČR, požádáme vás při doručení potvrzení nebo vízového štítku, i o doručení vašeho čísla pojištěnce.

Aktuality

Aby vám neutekla žádná naše akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu