Přejít k hlavnímu obsahu
  1. Úvod
  2. O nás
  3. Aktuality
  4. Podcast Zdraví v kostce nově ve videoformátu
Zdraví v kostce

22.4.2022 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Podcast Zdraví v kostce nově ve videoformátu

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra spouští novou platformu podcastu Zdraví v kostce. Podcast si nově mohou klienti ZP MV ČR nejen poslechnout, ale také zhlédnout. Ve studiu představí tisková mluvčí Jana Schillerová každý měsíc zajímavého hosta z oblasti zdravotnictví a budou společně rozebírat aktuální zdravotnická témata. Klienti ZP MV ČR se tak dozví o novinkách, plánovaných změnách nebo připravovaných programech v oblasti zdraví.

„Rádi bychom našim klientům prostřednictvím videopodcastů přinesli odpovědi na jejich otázky. Vyhýbat se nebudeme a nechceme ani palčivým tématům.  Z televizního prostředí vím, jak důležitá je v případě sdělení informací vizuální stránka. Přináší emoce, energii nebo způsob vyjadřování hosta. Je pro nás velmi důležité, aby sdělení pro naše klienty bylo zároveň jasné, stručné a hlavně srozumitelné. Videopodcast vnímáme v moderní době jako krok kupředu a považujeme ho za první vlaštovku ve videokomunikaci s našimi pojištěnci,“ uvádí mluvčí Jana Schillerová.

První videopodcast je věnovaný zdraví dětí. Hostem byla dětská lékařka a předsedkyně Odborné společnosti praktických dětských lékařů Alena Šebková. Proč si rodiče myslí, že na každou rýmu a kašel zaberou jedině antibiotika? Jaké změny v oblasti očkování jsou platné od letošního roku,  jaké dopady může mít rusko-ukrajinský konflikt na dětskou zdravotní péči nebo jak je možné, že během posledních pár let ubylo 200 ordinací praktických lékařů pro děti a dorost? Taková byla témata.

Celý díl můžete zhlédnout na našem youtube kanálu nebo na webu v sekci Podcasty.

Aby vám neutekla žádná naše akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

kouření

Nikdy není marné přestat kouřit

31. 5. 2023 | #Pojištěnci | #Plátci

Sloganem z letáčku Ligy proti rakovině dnes připomínáme zejména kuřákům, že je Světový den bez tabáku. To je příležitost k zamyšlení, zda stimulační účinek nikotinu stojí za to, zdevastovat si zdraví a zkrátit si život.

[více]

Dále z 211