Přejít k hlavnímu obsahu
foreigners
  1. Úvod
  2. O nás
  3. Aktuality
  4. Snažíte se zhubnout, ale tělo nechce poslouchat? Potřebujete odbornou pomoc
obezita

6.2.2024 | #Pojištěnci | #Plátci

Snažíte se zhubnout, ale tělo nechce poslouchat? Potřebujete odbornou pomoc

Kdo by nechtěl být štíhlý. Všichni víme, co je body mass index a že s každým kilem nadváhy roste riziko rozvoje obezity. A víme taky, že obezita nám zkracuje život, protože nám způsobuje závažná civilizační onemocnění. Člověk trpící obezitou neumírá na tuk, ale na cukrovku, kardiovaskulární choroby nebo rakovinu.

Jenomže když už je člověk takzvaně při těle, co s těmi kily navíc dělat? Zhubnout nejde mávnutím kouzelného proutku a ještě horší je váhový úbytek udržet. Známe to, začneme zkoušet všechny možné diety a výsledkem je jen jo-jo efekt a další přibírání na váze. Tělo se brání a neposlouchá nás.

S řešením obezity se obraťte na lékaře

Pokud trpíte obezitou, zvláště pak pokud je spojena s nějakým dalším chronickým onemocněním, a rozhodli jste se zhubnout, udělejte to pod kontrolou lékaře. Jedině lékař dokáže spolehlivě zhodnotit váš celkový zdravotní stav a určit, které postupy jsou pro vás vhodné a které by mohly být ve vašem případě rizikové. Odborná pomoc je individuální. Zahrnuje řadu možností, jak postupovat – od vstupního vyšetření u lékaře nebo nutričního terapeuta přes analýzu složení těla a hmotnosti, sestavení a vyhodnocování jídelníčku, konzultaci s fyzioterapeutem či psychoterapeutem až po podpůrné užívání léků nebo chirurgický zákrok.

Spojte se s lidmi, kteří mají stejný cíl

Nezůstávejte v boji s nadbytečnými kily sami. Je spousta lidí, kteří se snaží o totéž co vy. Udržet si zdravou váhu. A jsou organizace, které jim v tom pomáhají. Slyšeli jste někdy o společnosti STOB? Její název vznikl ze slovního spojení stop obezitě. Tímto názvem je vyjádřen společný cíl všech aktivit provozovaných v rámci STOBu. Tedy zastavit obezitu. A to se opravdu daří.

Projekt STOB existuje už více než třicet let. Jeho protagonisté si zakládají na tom, že pomáhají lidem zhubnout cestou bez diet a striktních omezení. Pod heslem „Malými krůčky k trvalé změně“ vedou instruktoři STOBu své klienty ke změně stravovacích a pohybových návyků. Projekt se těší uznání ze strany odborných společností a vědeckých komunit.

„Náš přístup je založený na metodách kognitivně-behaviorální psychoterapie, která učí lidi pracovat s myšlením, emocemi a chováním. (…) Učíme klienty, jak zvládat složité životní situace, jak pracovat s vnitřními a vnějšími spouštěči, které nás nabádají k jídlu, a zároveň dáváme návod, jak naučené znalosti aplikovat do praxe,“ dočtete se na jejich webu.

Na webových stránkách STOBu najdete nabídku lektorů a kurzů zdravého hubnutí pro děti i dospělé, řadu instrukcí týkajících se hubnutí a širokou škálu možností, jak se zapojit do různých pohybových aktivit – od aerobiku, posilování, jógy či tance přes cvičení on-line a cvičební videa až po nordic walking nebo společně strávenou aktivní dovolenou u nás nebo v atraktivních zahraničních destinacích. V nabídce jsou také různé knihy a vzdělávací materiály, semináře, workshopy, školení nebo konference.

Využijte akcí plánovaných ke Světovému dni obezity

4. března, u příležitosti Světového dne obezity, pořádá STOB čtyřdenní on-line konferenci nazvanou Komplexní přístup k hubnutí. Jak už název napovídá, na téma hubnutí se zde bude nahlížet jako na komplexní problém, zahrnující psychiku, pohyb, výživu, dětskou obezitu a prevenci. V rámci diskusí vystoupí odborníci společnosti STOB, kteří budou sdílet své dlouholeté zkušenosti z práce s dospělými, dětmi i celými rodinami. Konference je pro veřejnost zdarma. V rámci Světového dne obezity nabídnou také někteří odborníci STOBu na různých místech po republice konzultace a měření složení těla zdarma. Na obou akcích naše pojišťovna se STOBem spolupracuje. Sledujte naše sociální sítě, budeme vás včas informovat.

Více informací o akcích ke Světovému dni obezity najdete zde.

Aby vám neutekla žádná naše akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

ZaP

Vyrážíme s prevencí za vámi

5. 6. 2024 | #Pojištěnci | #Plátci

V červenci začíná již čtvrtý ročník naší každoroční osvětové roadshow Zdraví a prevence s 211. Míříme do dalších měst po celé republice, kde se roadshow ještě nekonala, abychom návštěvníkům zprostředkovali základní preventivní vyšetření.

[více]

Dále z 211