Přejít k hlavnímu obsahu
 1. Úvod
 2. Pojištěnci
 3. Bonusy na prevenci
 4. Program podpory chronicky nemocných – edukační pobyty

Program podpory chronicky nemocných – edukační pobyty

Od 1. ledna 2022 již nepřijímáme žádosti o příspěvek zaslané e-mailem. Tuto možnost nahrazuje podání přes E-komunikaci. Děkujeme za pochopení.

Také v roce 2022 jsme pro naše pojištěnce s chronickým onemocněním připravili příspěvek na pobyty se zdravotním a edukačním programem. Cílem programu je dlouhodobé zlepšení života těchto našich klientů.

Edukačně-rekondiční pobyty pro klienty s roztroušenou sklerózou

Přispíváme až 2 000 Kč pojištěncům od 19 let s onemocněním roztroušená skleróza na edukačně-rekondiční pobyty, které jsou organizované ve spolupráci s odbornými společnostmi, klinickými pracovišti nebo nadacemi, v trvání minimálně 3 dny (2 noci).

V rámci pobytu si klienti prohloubí znalosti o své léčbě a osvojí si potřebná režimová opatření. Podmínkou je zdravotní a edukační program a potvrzení o stanovení diagnózy.

Základem každého rekondičního pobytu postižených roztroušenou sklerózou je rehabilitační a rekondiční cvičení, prováděné zpravidla dvakrát denně ve dvouhodinových blocích. S ohledem na závažnost tohoto onemocnění, které je nevyléčitelné, je pravidelná odborná a ucelená systematická rehabilitace postižených RS prakticky životní nutností.

Pravidelné rehabilitační cvičení se na pobytech provádí ve skupině se všemi účastníky rekondice. Jsou zaměřena především na regenerační a posilující účinek. Je to ucelený soubor vědomě řízeného pohybu a dýchání s výraznějším protahováním zkrácených šlach a svalů. Cvičení probíhá převážně vleže nebo vsedě či vstoje a je prohlubováno pravidelným dýcháním s tím, že se postupně cíleně procvičují všechny nejdůležitější svalové skupiny. Tím dochází k posílení zkrácených svalů, regeneraci ochablých svalů i k odstranění bolesti. Převážně se postupně cvičí sestava, která procvičuje všechny hlavní klouby a svaly v těle. 
Z této sestavy jsou pro postižené RS nejvýznamnějšími např. cviky na uvolnění a posílení šíje, trupu či procvičení horních a dolních končetin.
Při pracovních terapiích se zaměřujeme na procvičování jemné motoriky např. při navlékání korálků, malování na kameny, drátování.
Nezbytnou částí rekondičního pobytu je trénink paměti - jsou to kvizy a hry.
Témata přednášek souvisí s onemocněním RS a jsou vždy vedeny odborníky ve svém oboru.

Součástí pobytu je také medicínské vyhodnocení efektu – tedy měření před a po pobytu s odstupem času.

Edukační pobyty pro klienty s diabetem I. typu

Přispíváme až 2 000 Kč pojištěncům s onemocněním diabetes mellitus I. typu na edukační pobyty v trvání minimálně 3 dny (2 noci), které jsou organizované ve spolupráci s odbornými společnostmi, klinickými pracovišti nebo nadacemi, jako např. Sdružení rodičů a přátel diabetických dětí.

Na pobytech probíhají po celý den edukace, děti se stále učí, např. 4x denně mají "ambulanci'" před snídaní, obědem, večeří, druhou večeří, kdy společně s lékařem řeší glykemie před jídlem a aplikací inzulínu. Lékař jim neurčuje, co mají udělat, ale situaci s dítětem rozebírá a vede ho k tomu, aby samo - podle věku - řeklo momentální řešení, které lékař potvrdí nebo opraví. Edukace probíhají stále při řešení jakéhokoli výkyvu glykemie především při sportu, ale i po jídle, děti mají možnost ptát se na vše, co je zajímá nebo trápí. V noci je zdravotníci min. 2x kontrolují a opět řeší momentální glykemii tak, aby předešli hypoglykemii a také, aby dítě bylo ráno po probuzení dobře glykemicky nastaveno. Během programu probíhají besedy na dané téma nebo k tomu, co dítě zajímá. Děti se seznamují i s novinkami, které by se jinak neměly možnost dovědět.

Součástí pobytu je také medicínské vyhodnocení efektu – tedy měření před a po pobytu s odstupem času.

Edukační pobyty pro klienty s diabetem II. typu

Přispíváme až 2 000 Kč pojištěncům s onemocněním diabetes mellitus II. typu na edukační pobyty, které jsou organizované ve spolupráci s odbornými společnostmi, klinickými pracovišti nebo nadacemi, v trvání minimálně 3 dny (2 noci).

V rámci pobytu si klienti prohloubí znalosti o své léčbě a osvojí si potřebná režimová opatření. Podmínkou je zdravotní a edukační program a potvrzení o stanovení diagnózy.

Součástí pobytu je také medicínské vyhodnocení efektu – tedy měření před a po pobytu s odstupem času.

Specifické podmínky pro edukační pobyty

 1. Vždy platí základní podmínky čerpání příspěvků z Fondu prevence. 
 2. Nelze poskytnout příspěvek pojištěnci, který se pro následující období přeregistroval k jiné zdravotní pojišťovně. 
 3. Od 1. ledna 2022 je možnost podání žádosti o příspěvek z Fondu prevence prostřednictvím e-mailu nahrazena podáním pomocí E-komunikace. Postup naleznete zde. Ostatní možnosti zůstávají.
 4. Žádost o příspěvek je možné podat do tří měsíců od úhrady produktu nebo služby nebo ukončení pobytu („realizace“). Doklady k jedné položce lze sčítat, pak se lhůta počítá od nejnovějšího dokladu.
 5. K žádosti o příspěvek je nutné přiložit potvrzení od lékaře o stanovení příslušné diagnózy. Akceptujeme i lékařskou zprávu, kde je diagnóza uvedena.
 6. K žádosti o příspěvek je třeba přiložit potvrzení o absolvování a zdravotním programu na pobytu, který trval aspoň 3 dny (2 noci). Viz příloha v pravé části stránky.
 7. Příspěvek lze čerpat nad rámec ostatních preventivních programů.
 8. Tento příspěvek nelze postoupit.

Aktualizováno dne 12. května 2022

Mohlo by vás zajímat

Děti a ženy po porodu

 

Děti mohou čerpat 1 500 Kč a těhotné ženy a ženy po porodu až 3 000 Kč

Rodič

 


Rodič může postoupit svůj příspěvek dítěti

Žádost

 

Požádat o příspěvek je nutné do 3 měsíců od realizace, nejpozději však do 31. prosince 2022

Program slev a výhod

 


V rámci Programu slev a výhod nabízíme další atraktivní nabídky od našich partnerů

Aktuality

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Dále z 211