Přejít k hlavnímu obsahu
  1. Úvod
  2. Pojištěnci
  3. Program podpory chronicky nemocných – edukační pobyty

Program podpory chronicky nemocných – edukační pobyty

Vážení klienti, již nepřijímáme žádosti o příspěvek zaslané e-mailem. Tuto možnost nahrazuje podání přes E-komunikaci. Děkujeme za pochopení.

Také v roce 2023 jsme pro naše pojištěnce s chronickým onemocněním připravili příspěvek na pobyty se zdravotním a edukačním programem. Cílem programu je dlouhodobé zlepšení života těchto našich klientů.

V rámci tohoto programu nabízíme následující příspěvky:

Edukační kurz pro děti s obezitou s účastí rodičů

Přispíváme až 2 000 Kč dětem ve věku do 18 let na preventivní program, který je určen ke zlepšení zdravotního stavu - hubnutí a změny životního stylu.

Edukační pobyty pro klienty s poruchou autistického spektra

Přispíváme až 2 000 Kč pojištěncům s diagnostikovanou poruchou autistického spektra na edukační pobyty v trvání minimálně 3 dny (2 noci), které jsou organizované ve spolupráci s odbornými společnostmi, klinickými pracovišti nebo neziskovými organizacemi.

Edukačně-rekondiční pobyty pro klienty s roztroušenou sklerózou

Přispíváme až 2 000 Kč pojištěncům s onemocněním roztroušená skleróza na edukačně-rekondiční pobyty, které jsou organizované ve spolupráci s odbornými společnostmi, klinickými pracovišti nebo nadacemi, v trvání minimálně 3 dny (2 noci).

Edukační pobyty pro klienty s diabetem I. typu

Přispíváme až 2 000 Kč pojištěncům s onemocněním diabetes mellitus I. typu na edukační pobyty v trvání minimálně 3 dny (2 noci), které jsou organizované pacientskými organizacemi, jako např. Sdružení rodičů a přátel diabetických dětí a Aliance pacientů s diabetem ČR, z.s., s odborným edukačním programem realizovaným ve spolupráci s diabetology klinických pracovišť, nebo diabetologických ambulancí.

Edukační pobyty pro klienty s diabetem II. typu

Přispíváme až 2 000 Kč pojištěncům s onemocněním diabetes mellitus II. typu na edukační pobyty, které jsou organizované pacientskými organizacemi, např. členy Aliance pacientů s diabetem ČR, z.s. s odborným edukačním programem realizovaným ve spolupráci s diabetology klinických pracovišť, nebo diabetologických ambulancí, nebo nelékařskými odbornými pracovníky, v trvání minimálně 3 dny (2 noci).

Specifické podmínky

  1. Vždy platí základní podmínky čerpání příspěvků z Fondu prevence. 
  2. Nelze poskytnout příspěvek pojištěnci, který se pro následující období přeregistroval k jiné zdravotní pojišťovně. 
  3. Možnost podání žádosti o příspěvek z Fondu prevence prostřednictvím e-mailu je nahrazena podáním pomocí E-komunikace. Postup naleznete zde. Ostatní možnosti zůstávají.
  4. Žádost o příspěvek je možné podat do tří měsíců od úhrady produktu nebo služby nebo ukončení pobytu („realizace“), nebo vystavení potvrzení o dlouhodobém efektu účasti. Doklady k jedné položce lze sčítat, pak se lhůta počítá od nejnovějšího dokladu.
  5. K žádosti o příspěvek je třeba přiložit potvrzení o absolvování a zdravotním programu na pobytu, který trval aspoň 3 dny (2 noci). Viz příloha v pravé části stránky.
  6. Příspěvek lze čerpat nad rámec ostatních preventivních programů.
  7. Tento příspěvek nelze postoupit.

Možnost čerpání: od 2. ledna do 31. prosince 2023 nebo do vyčerpání financí
Aktualizováno dne 21. února 2023

Mohlo by vás zajímat

Děti a ženy po porodu

 

Děti mohou čerpat 1 500 Kč a těhotné ženy a ženy po porodu až 3 000 Kč

Rodič

 


Rodič může postoupit svůj příspěvek dítěti

Žádost

 

Požádat o příspěvek je nutné do 3 měsíců od realizace, nejpozději však do 31. prosince 2023

Program slev a výhod

 


V rámci Programu slev a výhod nabízíme další atraktivní nabídky od našich partnerů

Aktuality

RS

Pro klienty s roztroušenou sklerózou

8. 3. 2023 | #Pojištěnci | #Plátci

Roztroušenou sklerózou trpí v České republice odhadem 23 tisíc lidí. Je to autoimunitní onemocnění postihující centrální nervovou soustavu. Nemoc nelze zcela vyléčit, ale je možné, zejména v počáteční fázi, zpomalit její postup.

[více]

Aby vám neutekla žádná naše akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Dále z 211