Přejít k hlavnímu obsahu

Lázeňská léčebně rehabilitační péče

Lázeňská léčebně rehabilitační péče se poskytuje a hradí jako komplexní lázeňská léčebně rehabilitační péče nebo příspěvková lázeňská léčebně rehabilitační péče a je poskytována výhradně jako následná lůžková péče ve zdravotnických zařízeních, která se nacházejí v místě výskytu přírodního léčivého zdroje nebo na území s klimatickými podmínkami příznivými k léčení, a při poskytování léčebné péče jsou tyto přírodní léčivé zdroje nebo klimatické podmínky příznivé k léčení využívány.

Lázeňská péče je indikována pouze v těch případech, kdy je nezbytnou součástí léčebného procesu a lze oprávněně předpokládat, že povede ke zlepšení zdravotního stavu. Posouzení nezbytnosti takové péče a následně její doporučení je plně v kompetenci ošetřujícího lékaře.

 

Formy lázeňské léčebně rehabilitační péče:

Komplexní lázeňská léčebně rehabilitační péče navazuje na lůžkovou péči nebo specializovanou ambulantní zdravotní péči a je zaměřena na doléčení, zabránění vzniku invalidity a nesoběstačnosti nebo na minimalizaci rozsahu invalidity. V případě schválení komplexní lázeňské léčebně rehabilitační péče hradí zdravotní pojišťovna náklady na léčení, ubytování a stravování ve standardní úrovni nasmlouvané s poskytovatelem lázeňské péče.
 

Příspěvková lázeňská léčebně rehabilitační péče je poskytována především pojištěncům s chronickým onemocněním v případech, kdy nejsou splněny podmínky pro komplexní péči. Hrazenými službami jsou pouze vyšetření a léčení pojištěnce. Tato péče může být poskytnuta jednou za dva roky. 

Případné telefonické dotazy ohledně lázeňské léčebně rehabilitační jsou zodpovídány každý pracovní den v době od 9:00 do 11:00 hodin pracovníky, kteří se věnují problematice lázeňské péče na níže uvedených pracovištích ZP MV ČR:

Pracoviště: Praha, České Budějovice, Plzeň, Hradec Králové, Brno a Olomouc.

Aktuality

zavod

Přijeďte na cyklohrátky s 211

14. 7. 2020 | #Pojištěnci

Vážení klienti, vášniví cyklisté a fanoušci aktivní zábavy, i v letošním roce pro vás máme možnost zúčastnit se cyklistických závodů Kolo pro život  se slevou 20% na startovném při online přihlášení .

[více]

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Dále z 211