Přejít k hlavnímu obsahu
foreigners
  1. Úvod
  2. O nás
  3. Aktuality
  4. Do E-komunikace se nyní můžete přihlašovat i pomocí bankovní identity
BankID

| #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Do E-komunikace se nyní můžete přihlašovat i pomocí bankovní identity

Rozšiřujeme technické možnosti, jak se přihlásit na náš portál E-komunikace. Kromě už zavedených způsobů vaší identifikace při vstupu na portál zavádíme nově přihlášení prostřednictvím bankovní identity. Reálně tak budete mít na výběr ze tří způsobů přihlášení: první možností je tradiční použití PINu a hesla, druhou přihlášení pomocí NIA ID a třetí přihlášení pomocí bankovní ID.

Přihlášení pomocí bankovní identity, stejně jako pomocí NIA ID, nevyžaduje, abyste měli na portálu E-komunikace předem aktivován svůj účet, tj. účet, k němuž máte vygenerovaný PIN a heslo. Pokud účet na E-komunikaci zatím nemáte, po prvním přihlášení prostřednictvím bankovní ID, popř. NIA ID vám vznikne automaticky. PIN ani heslo nepotřebujete. Ale pozor! PIN a heslo jsou zatím stále nutné pro přihlášení do mobilní aplikace.

Co je bankovní identita

Bankovní identita je totožnost klienta banky digitálně ověřovaná při každém vstupu do jeho internetového bankovnictví. Vzhledem k tomu, že metody identifikace klientů používané bankami jsou velmi spolehlivé a bezpečné, může být ověření identity bankou využito jako klíč otvírající přístup nejen k bankovním, ale i dalším chráněným účtům klienta, jako je i klientský účet na našem portálu E-komunikace. V současnosti mohou tento způsob přihlášení na náš portál E-komunikace začít využívat klienti mající internetové bankovnictví u České spořitelny, Komerční banky, Air banky, Moneta Money Bank nebo Raiffeisenbank.

Jak se přihlásit prostřednictvím bankovní identity

  • Na úvodní stránce portálu E-komunikace zvolte v menu možnost přihlášení prostřednictvím bankovní identity (Bank iD).
EkomEkom
  • Po zobrazení nabídky spolupracujících bank zvolte svou banku.
Ekom
  • Následuje přesměrování do digitálního prostředí vaší banky, kde proběhne ověření vaší identity.
  • Poté budete přesměrováni zpět do digitálního prostředí naší pojišťovny a přihlášeni do E-komunikace.

Podobným způsobem probíhá přihlašování pomocí NIA ID. Vaše totožnost je v tomto případě ověřována prostřednictvím portálu Identita občana, který provozuje stát. Kromě toho můžete používat tradiční způsob přihlášení – pomocí PINu a hesla. O vygenerování PINu a hesla můžete kdykoli požádat. Návod, jak získat přístup do E-komunikace, najdete zde.

V blízké budoucnosti plánujeme rozšíření použití bankovní ID a NIA ID pro předvyplnění a podpis přihlášky, pro předvyplnění a podpis žádostí a pro přihlášení do mobilní aplikace ZP211.

Aby vám neutekla žádná naše akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

ZaP

Vyrážíme s prevencí za vámi

| #Pojištěnci | #Plátci

V červenci začíná již čtvrtý ročník naší každoroční osvětové roadshow Zdraví a prevence s 211. Míříme do dalších měst po celé republice, kde se roadshow ještě nekonala, abychom návštěvníkům zprostředkovali základní preventivní vyšetření.

[více]

Dále z 211