Přejít k hlavnímu obsahu
 1. Úvod
 2. Pojištěnci
 3. Bonusy na prevenci
 4. Program podpory darování protilátek proti COVID-19

Program podpory darování protilátek proti COVID-19

Od 1. ledna 2022 již nepřijímáme žádosti o příspěvek zaslané e-mailem. Tuto možnost nahrazuje podání přes E-komunikaci. Děkujeme za pochopení.

Jedna z možností, jak pomoci pacientům s těžkým průběhem nemoci COVID-19, je použití krevní plazmy od pacientů, kteří nemoc prodělali. Podporujeme dárce rekonvalescentní anti-covidové plazmy.

Přispíváme až 500 Kč.

Přispíváme každému dárci plazmy obsahující protilátky proti viru SARS-CoV-2 v roce 2021 až 500 Kč nad rámec ostatních preventivních programů na nákup položek z následujícího výběru:

Ambulantní rehabilitační péče – léčebné procedury nehrazené z veřejného zdravotního pojištění (bez ubytování a stravování). Léčebné procedury musí být realizované u poskytovatele zdravotních služeb. 

 • Akceptujeme: léčebnou procedurou se rozumí především vodoléčba, elektroléčba, rehabilitace (včetně cvičení v bazénu), fyzioterapie (včetně masáží), tělesná výchova (akceptujeme edukační programy/víkendové semináře zaměřené na pohybovou aktivitu), fyzikální terapie (galvanizace, iontoforéza, diadynamik, ultrazvuk (i rázová vlna), magnetoterapie, parafin, diatermie, vasotrain, slatinné zábaly, lymfodrenáže apod.), oxygenoterapie, volný přístup do sauny, polárium.
 • Neakceptujeme: myostimulátor, vacuShape, bazén, plavání, kosmetiku, pedikúru, solárium.

Nákup léčivých přípravků (volně prodejných léků) nebo potravinových doplňků stravy (včetně vitamínů) pro vlastní potřebu (zakoupené v lékárně). Nesmí se jednat o doplatek na tyto léčivé přípravky na základě receptu lékaře. 

 • Neakceptujeme: kosmetiku, drogerii, antikoncepci, přípravky pro péči o vlasy, nehty apod.

Nákup zdravotnických prostředků nebo výrobků na podporu zdraví zakoupených v lékárně nebo v prodejnách zdravotnických potřeb; nesmí se jednat o doplatek na zdravotnický prostředek na základě Poukazu lékaře. 

 • Akceptujeme: zdravotní obuv, tlakoměr, digitální teploměr. 
 • Neakceptujeme: kontaktní čočky, dioptrické brýle, zubní kartáčky, zubní pasty, zubní náhrady, vložky do bot, kosmetiku, antikoncepci, autolékárničku apod.

Nácvik správného čištění chrupu u dentálního hygienisty. 

 • Neakceptujeme: provedení dentální hygieny stomatologem, přípravky a pomůcky určené k dentální hygieně.

Sportovní pohybové aktivity a sporty dlouhodobého charakteru, rozvíjející sílu, koordinaci, flexibilitu, posílení středu těla, napomáhající ke zlepšení či podpoře kondice, pro dospělé:

 • Akceptujeme: aktivity uvedené v seznamu (ke stažení zde), startovné na závody (běh, cyklistika…), vícedenní skipas (více než 4 dny), online aktivity (fitness apod.). Na platebním dokladu musí být vždy uvedeno, o jaký sport se jedná. 
 • Neakceptujeme: dárkové permanentky, dárkové vouchery, jednodenní skipas, léčebné rehabilitační cvičení u fyzioterapeuta (nejedná se o preventivní pohybovou aktivitu), pronájem tělocvičny/haly/kurtu, rodinné permanentky, sportovní aktivity určené pro děti

Specifické podmínky

 1. Vždy platí základní podmínky čerpání příspěvků z Fondu prevence
 2. Nelze poskytnout příspěvek pojištěnci, který se pro následující období přeregistroval k jiné zdravotní pojišťovně. 
 3. Od 1. ledna 2022 je možnost podání žádosti o příspěvek z Fondu prevence prostřednictvím e-mailu nahrazena podáním pomocí E-komunikace. Postup naleznete zde. Ostatní možnosti zůstávají.
 4. O příspěvek mohou požádat všichni, kteří darovali své protilátky v roce 2022.
 5. Termín podání žádosti o příspěvek je do 31. ledna 2023, akceptujeme platební doklady vystavené od 1. ledna 2022 do 31. prosince 2022.
 6. Pro dárce z roku 2021 platí termín podání žádosti o příspěvek do 31. ledna 2022, akceptujeme platební doklady vystavené od 1. ledna 2021 do 31. prosince 2021.
 7. Jako potvrzení je třeba předložit jeden z následujících dokladů: potvrzení o odběru, potvrzení pro zaměstnavatele nebo potvrzení pro účely úlevy na daních pro dárce. Z potvrzení odběrové laboratoře musí být zřejmé, že se jedná o darování anti-covidové rekonvalescentní plazmy, nikoli běžné krevní plazmy. 
 8. Příspěvek lze čerpat jednorázově nad rámec nabídky ostatních programů.
 9. Příspěvek bude poskytnut jednou ročně jednomu pojištěnci. 
 10. Tento příspěvek nelze postoupit. 

Možnost čerpání: od 3. ledna 2022 do 31. prosince 2022 nebo do vyčerpání financí
Aktualizováno dne 3. ledna 2022

Mohlo by vás zajímat

Děti a ženy po porodu

 

Děti mohou čerpat 1 500 Kč a těhotné ženy a ženy po porodu až 3 000 Kč

Rodič

 


Rodič může postoupit svůj příspěvek dítěti

Žádost

 

Požádat o příspěvek je nutné do 3 měsíců od realizace, nejpozději však do 31. prosince 2022

Program slev a výhod

 


V rámci Programu slev a výhod nabízíme další atraktivní nabídky od našich partnerů

Aktuality

Aby vám neutekla žádná naše akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Dále z 211