Přejít k hlavnímu obsahu

Program podpory darování protilátek proti COVID-19

Jedna z možností, jak pomoci pacientům s těžkým průběhem nemoci COVID-19, je použití krevní plazmy od pacientů, kteří nemoc prodělali. Podporujeme dárce rekonvalescentní anti-covidové plazmy.

Přispíváme až 1 000 Kč.

Přispíváme každému dárci plazmy obsahující protilátky proti viru SARS-CoV-2 v roce 2021 až 1 000 Kč nad rámec ostatních preventivních programů na nákup položek z následujícího výběru:

 • Ambulantní rehabilitační péče – léčebné procedury nehrazené z veřejného zdravotního pojištění (bez ubytování a stravování). Léčebnou procedurou se rozumí především vodoléčba, elektroléčba, rehabilitace, fyzioterapie, tělesná výchova, fyzikální terapie (galvanizace, iontoforéza, diadynamik, ultrazvuk, magnetoterapie, parafin, diatermie, vasotrain, slatinné zábaly, reflexní masáže, lymfodrenáže apod.), oxygenoterapie, volný přístup do sauny, polárium. Příspěvek nelze žádat na wellness procedury, masáž, myostimulátor, vacuShape, bazén, plavání, kosmetiku, pedikúru, solárium, vstupní a výstupní prohlídka u lékaře lázní, parkovné nebo lázeňský poplatek. Léčebné procedury musí být realizované u poskytovatele zdravotních služeb (https://www.zpmvcr.cz/pojistenci/informace-pro-pojistence/smluvni-lekari/). 
 • Nákup léčivých přípravků (volně prodejných léků) nebo potravinových doplňků stravy (včetně vitamínů) pro vlastní potřebu (zakoupené v lékárně). Nesmí se jednat o doplatek na tyto léčivé přípravky na základě receptu lékaře. Neakceptujeme kosmetiku, drogerii, antikoncepci.
 • Nákup zdravotnických prostředků nebo výrobků na podporu zdraví zakoupených v lékárně nebo v prodejnách zdravotnických potřeb; nesmí se jednat o doplatek na zdravotnický prostředek na základě Poukazu lékaře. Akceptujeme: zdravotní obuv, tlakoměr, digitální teploměr. Neakceptujeme kontaktní čočky, dioptrické brýle, zubní kartáčky, zubní pasty, vložky do bot, kosmetiku, antikoncepci, autolékárničku apod.
 • Sportovní pohybové aktivity a sporty dlouhodobého charakteru, rozvíjející sílu, koordinaci, flexibilitu, posílení středu těla, napomáhající ke zlepšení či podpoře kondice, pro dospělé:
  • Akceptujeme: např. aerobic, fitness, spinning, fotbal, florbal, tenis, badminton, stolní tenis, pilates, kruhový trénink, jóga, permanentka (10 vstupů) na preventivní cvičení u fyzioterapeuta, např. SM systém, sportovní soustředění, vícedenní skipas (více než 4 dny), lezecká stěna, sportovní šerm, judo, karate, orientační běh, klasický běh včetně startovného na závody, sokol, tanec, jezdectví, hasičský sport a další, včetně on-line kurzů. Na platebním dokladu musí být vždy uvedeno, o jaký sport se jedná.
  • Neakceptujeme: Rodinné permanentky, dárkové vouchery, dárkové permanentky; pronájem tělocvičny/haly; jednodenní skipas; geocaching, šachy, rybaření, motoristický sport, box, americký fotbal, bojový šerm, MMA, paintball, airsoft, laser game; léčebné rehabilitační cvičení u fyzioterapeuta (nejedná se o preventivní pohybovou aktivitu); sportovní aktivity určené pro děti; platební doklady za jednorázové vstupenky ani permanentky do bazénu, návštěvy koupaliště či akvaparku – nelze prokázat aktivní pohyb.
 • Nácvik správného čištění chrupu u dentálního hygienisty. Příspěvek nelze čerpat na provedení dentální hygieny stomatologem a na úhradu přípravků určených k dentální hygieně.

Specifické podmínky

 1. O příspěvek mohou požádat všichni, kteří darovali své protilátky v roce 2021.
 2. Termín podání žádosti o příspěvek je do 20. ledna 2022, akceptujeme platební doklady vystavené od 1. ledna 2021 do 31. prosince 2021.
 3. Pro dárce z roku 2020 platí termín podání žádosti o příspěvek do 20. ledna 2021, akceptujeme platební doklady vystavené od 1. ledna 2020 do 31. prosince 2020.
 4. Jako potvrzení je třeba předložit jeden z následujících dokladů: potvrzení o odběru, potvrzení pro zaměstnavatele nebo potvrzení pro účely úlevy na daních pro dárce. Z potvrzení odběrové laboratoře musí být zřejmé, že se jedná o darování anti-covidové rekonvalescentní plazmy, nikoli běžné krevní plazmy. 
 5. Příspěvek lze čerpat jednorázově nad rámec nabídky ostatních programů.
 6. Příspěvek bude poskytnut jednou ročně jednomu pojištěnci. 
 7. Tento příspěvek nelze postoupit

Možnost čerpání: 4. ledna 2021 - 20. ledna 2022 nebo do vyčerpání financí
Aktualizováno dne: 14. září 2021

Mohlo by Vás zajímat

Děti a ženy po porodu

 

Děti mohou čerpat 1 500 Kč a těhotné ženy a ženy po porodu až 2 000 Kč

Rodič

 


Rodič může postoupit svůj příspěvek dítěti

Žádost

 


Požádat o příspěvek je nutné do 2 měsíců od realizace, nejpozději však do 31. prosince 2021

Program slev a výhod

 


V rámci Programu slev a výhod nabízíme další atraktivní nabídky od našich partnerů

Aktuality

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Dále z 211