Přejít k hlavnímu obsahu

Preventivní prohlídky

Jedním ze tří základních pilířů prevence jsou preventivní prohlídky. Měly by být pevnou a pravidelnou součástí péče o naše zdraví. I když se totiž cítíte dobře, prohlídky mohou odhalit skryté nebo začínající zdravotní problémy.

Tím umožní lékaři zahájit včasnou, odpovídající léčbu. Zde se dozvíte, které preventivní prohlídky můžete využít. Také zjistíte, které jsou hrazené z veřejného zdravotního pojištění a které si naopak v případě zájmu budete muset platit sami. Na mnoho z nich vám přispějeme z Fondu prevence.

Více informací

Aktuality

samotest

Ukončení provozu portálu Samotesty-covid.cz

23. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci

Vážení zaměstnavatelé,    k 30. září 2021 dojde k ukončení provozu portálu všech zdravotních pojišťoven Samotesty-covid.cz, který sloužil pro odesílání žádostí o příspěvek na částečnou kompenzaci nákladů na samotestování ve firmách a u OSVČ.

[více]
ruce

Pacientů s alzheimerem přibývá. Většina z nich se o své diagnóze nedozví včas

21. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Podle Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) se loňský počet jejích klientů s Alzheimerovou chorobou zvýšil o 6 %. Alarmující je, že drtivá většina pacientů je diagnostikována pozdě nebo o své nemoci vůbec neví. Riziko onemocnění se přitom zvyšuje s věkem – předcházet mu pomáhá především vyvážená strava a zdravý životní styl.

[více]

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Dále z 211