Přejít k hlavnímu obsahu
foreigners
 1. Úvod
 2. Pojištěnci
 3. Příspěvky z Fondu prevence
 4. Program podpory chronicky nemocných – edukační pobyty

Program podpory chronicky nemocných – edukační pobyty

Vážení klienti, již nepřijímáme žádosti o příspěvek zaslané e-mailem. Tuto možnost nahrazuje podání přes E-komunikaci. Děkujeme za pochopení.

Také v roce 2024 jsme pro naše pojištěnce s chronickým onemocněním připravili příspěvek na pobyty se zdravotním a edukačním programem. Cílem programu je dlouhodobé zlepšení života těchto našich klientů.

V rámci tohoto programu nabízíme následující příspěvky:

Edukační kurz pro klienty s obezitou

Přispíváme až 2 000 Kč našim pojištěncům na edukační kurz či pobyt v trvání alespoň 3 dny (2 noci), který je určen ke zlepšení zdravotního stavu - zhubnutí a udržení zdravé hmotnosti a změny životního stylu. 

Rekondiční pobyt pro klienty s revmatoidní artritidou

Přispíváme až 2 000 Kč pojištěncům s onemocněním revmatoidní artritida na rekondiční pobyty, které jsou organizované ve spolupráci s odbornými společnostmi, klinickými pracovišti nebo nadacemi, v trvání minimálně 3 dny (2 noci).

Edukační pobyty pro klienty s poruchou autistického spektra

Přispíváme až 2 000 Kč pojištěncům s diagnostikovanou poruchou autistického spektra na edukační pobyty v trvání minimálně 3 dny (2 noci), které jsou organizované ve spolupráci s odbornými společnostmi, klinickými pracovišti nebo neziskovými organizacemi.

Edukačně-rekondiční pobyty pro klienty s roztroušenou sklerózou

Přispíváme až 2 000 Kč pojištěncům s onemocněním roztroušená skleróza na edukačně-rekondiční pobyty, které jsou organizované ve spolupráci s odbornými společnostmi, klinickými pracovišti nebo nadacemi, v trvání minimálně 3 dny (2 noci).

Edukační pobyty pro klienty s diabetem I. typu

Přispíváme až 2 000 Kč pojištěncům s onemocněním diabetes mellitus I. typu na edukační pobyty v trvání minimálně 3 dny (2 noci), které jsou organizované pacientskými organizacemi, jako např. Sdružení rodičů a přátel diabetických dětí a Aliance pacientů s diabetem ČR, z.s., s odborným edukačním programem realizovaným ve spolupráci s diabetology klinických pracovišť, nebo diabetologických ambulancí.

Edukační pobyty pro klienty s diabetem II. typu

Přispíváme až 2 000 Kč pojištěncům s onemocněním diabetes mellitus II. typu na edukační pobyty, které jsou organizované pacientskými organizacemi, např. členy Aliance pacientů s diabetem ČR, z.s. s odborným edukačním programem realizovaným ve spolupráci s diabetology klinických pracovišť, nebo diabetologických ambulancí, nebo nelékařskými odbornými pracovníky, v trvání minimálně 3 dny (2 noci).

Specifické podmínky

 1. Vždy platí základní podmínky čerpání příspěvků z Fondu prevence
 2. Nelze poskytnout příspěvek pojištěnci, který se pro následující období přeregistroval k jiné zdravotní pojišťovně. 
 3. Možnost podání žádosti o příspěvek z Fondu prevence prostřednictvím e-mailu je nahrazena podáním pomocí E-komunikace. Postup naleznete zde. Ostatní možnosti zůstávají.
 4. Žádost o příspěvek je možné podat do tří měsíců od úhrady produktu nebo služby nebo ukončení pobytu („realizace“), nebo vystavení potvrzení o dlouhodobém efektu účasti. Doklady k jedné položce lze sčítat, pak se lhůta počítá od nejnovějšího dokladu.
 5. K žádosti o příspěvek je třeba přiložit potvrzení o absolvování a zdravotním programu na pobytu, který trval aspoň 3 dny (2 noci). Viz jednotlivé příspěvky.
 6. Příspěvek lze čerpat nad rámec ostatních preventivních programů.
 7. Tento příspěvek nelze postoupit.

Možnost čerpání: od 5. ledna do 31. prosince 2024 nebo do vyčerpání financí
Aktualizováno dne 21. února 2024

Mohlo by vás zajímat

Děti a ženy po porodu

 

Děti mohou čerpat 1 500 Kč a těhotné ženy a ženy po porodu až 3 000 Kč

Rodič

 


Rodič může postoupit svůj příspěvek dítěti

Žádost

 

Požádat o příspěvek je nutné do 3 měsíců od realizace, nejpozději však do 31. prosince 2024

Program slev a výhod

 


V rámci Programu slev a výhod nabízíme další atraktivní nabídky od našich partnerů

Aktuality

ZaP

Vyrážíme s prevencí za vámi

| #Pojištěnci | #Plátci

V červenci začíná již čtvrtý ročník naší každoroční osvětové roadshow Zdraví a prevence s 211. Míříme do dalších měst po celé republice, kde se roadshow ještě nekonala, abychom návštěvníkům zprostředkovali základní preventivní vyšetření.

[více]

Aby vám neutekla žádná naše akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Dále z 211