Přejít k hlavnímu obsahu
foreigners
  1. Úvod
  2. Pojištěnci
  3. Prevence
  4. Očkování
  5. Očkování proti chřipce

Očkování proti chřipce

Chřipka je vysoce nakažlivé virové onemocnění, které postihuje všechny věkové skupiny bez rozdílu. Jediným účinným prostředkem, jak zabránit šíření onemocnění i komplikacím z něho plynoucích, je dobrovolné očkování.

Z veřejného zdravotního pojištění je hrazeno očkování a léčivé přípravky obsahující očkovací látky pro očkování proti chřipce u pojištěnců nad 65 let věku, dále u zdravotnických pracovníků a jiných odborných pracovníků ve zdravotnictví, u pojištěnců, kteří trpí závažným chronickým farmakologicky řešeným onemocněním srdce a cév, nebo dýchacích cest, nebo ledvin nebo diabetem a u pojištěnců umístěných ve zdravotnických zařízeních poskytovatele dlouhodobé lůžkové péče nebo v domovech pro seniory, anebo v domovech pro osoby se zdravotním postižením nebo v domovech se zvláštním režimem.

Hrazeno je dále očkování a úhrada léčivých přípravků obsahujících očkovací látky proti chřipce pro očkování vybraných rizikových skupin pojištěnců.

Kdo nemá očkování proti chřipce hrazené z veřejného zdravotního pojištění, tomu na něj přispějeme. Dětem i dospělým až 2 000 Kč.

Simultánní aplikace s ostatními vakcínami 

  • Očkovat proti chřipce je možné současně s jakoukoli jinou vakcínou. 
  • Vakcínu proti chřipce je možné aplikovat v jeden den, do odlišných míst, spolu s vakcínou proti onemocnění covid-19.
  • Vakcínu proti chřipce je možné simultánně aplikovat také s živou, atenuovanou vakcínou proti spalničkám, příušnicím, zarděnkám, planým neštovicím. 
  • Očkování se neprovádí u osob, které jsou v karanténě nebo izolaci pro onemocnění covid-19. 
  • Případná nepoznaná inkubační doba onemocnění covid-19 u osoby bez klinických známek onemocnění není kontraindikací očkování proti chřipce.

Aktuality

ZaP

Vyrážíme s prevencí za vámi

| #Pojištěnci | #Plátci

V červenci začíná již čtvrtý ročník naší každoroční osvětové roadshow Zdraví a prevence s 211. Míříme do dalších měst po celé republice, kde se roadshow ještě nekonala, abychom návštěvníkům zprostředkovali základní preventivní vyšetření.

[více]

Aby vám neutekla žádná naše akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Dále z 211