Přejít k hlavnímu obsahu

Testování zaměstnanců ve firmách

Testování zaměstnanců ve firmách může hradit pojišťovna. Zjistit, zda zaměstnanci konkrétní firmy nejsou nositeli viru SARS-CoV-2, způsobujícího onemocnění covid-19, může být pro řadu podniků zcela zásadní úkol. A dobrou zprávou je, že za určitých podmínek antigenní screeningové POC testy zaměstnanců ve firmách uhradí zdravotní pojišťovny včetně ZP MV ČR.

Přinášíme přehled možností, kdy je toto testování hrazeno zdravotní pojišťovnou:

1) Zaměstnavatel si smluvně zajistí testování prostřednictvím smluvního poskytovatele zdravotních služeb, který požádá místně příslušný krajský úřad - dle zákona o zdravotních službách, s odkazem na § 11a - o povolení nového místa poskytovaní zdravotních služeb. Po jeho získání může přímo ve firmě provádět antigenní testování. Testování bude smluvní poskytovatel vykazovat standardně výkonem 99949. 

2) Antigenní testování ve firmě bude prováděno prostřednictvím poskytovatele pracovně lékařských služeb - závodního lékaře (držitele oprávnění k poskytování zdravotních služeb) ve variantě:

a) tento poskytovatel má současně smlouvu v odb. 001 – všeobecné praktické lékařství. V případě potřeby, pokud nemá ordinaci v areálu firmy, požádá dle zákona o zdravotních službách o povolení o nové místo poskytování zdravotních služeb. Testování bude vykazovat zdravotním pojišťovnám standardně výkonem 99949 

b) tento poskytovatel nemá se ZP MV ČR uzavřenu smlouvu – bude k němu přistupováno jako k nesmluvnímu poskytovateli – je třeba realizovat postup uvedený v Informaci ZP MV č. 31; po zasmluvnění bude vykazovat testování standardně výkonem 99949 

3) Zaměstnavatel odešle své zaměstnance do sítě smluvních poskytovatelů antigenních odběrových center a míst.

Vaše ZP MV ČR

Aktualizováno: Od 1. dubna 2021 zdravotní pojišťovny zavedly nový příspěvek z Fondu prevence na částečnou úhradu testů pro použití laickou osobou, neboli samotestů. Více o využití této možnosti pro zaměstnavatele se dozvíte zde.

Aktuality

samotest

Ukončení provozu portálu Samotesty-covid.cz

23. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci

Vážení zaměstnavatelé,    k 30. září 2021 dojde k ukončení provozu portálu všech zdravotních pojišťoven Samotesty-covid.cz, který sloužil pro odesílání žádostí o příspěvek na částečnou kompenzaci nákladů na samotestování ve firmách a u OSVČ.

[více]
ruce

Pacientů s alzheimerem přibývá. Většina z nich se o své diagnóze nedozví včas

21. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Podle Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) se loňský počet jejích klientů s Alzheimerovou chorobou zvýšil o 6 %. Alarmující je, že drtivá většina pacientů je diagnostikována pozdě nebo o své nemoci vůbec neví. Riziko onemocnění se přitom zvyšuje s věkem – předcházet mu pomáhá především vyvážená strava a zdravý životní styl.

[více]

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu