Přejít k hlavnímu obsahu
foreigners
  1. Úvod
  2. O nás
  3. Aktuality
  4. Dnes je Světový den monitoringu diabetu. Jak jste na tom s cukrem v krvi?
diabetes

14.4.2023 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Dnes je Světový den monitoringu diabetu. Jak jste na tom s cukrem v krvi?

Čtrnáctý duben je už tradičně připomínán jako Světový den monitoringu diabetu. Vyhlásila ho Mezinárodní federace diabetu (IDF) v roce 1950. Cílem od samého počátku bylo upozornit na důležitost sledování hodnot glykémie (hladiny cukru v krvi) a zasadit se o zlepšení kvality života diabetiků.

Předpokládá se, že je mezi námi řada lidí, kteří mají cukrovku a o svém onemocnění vůbec nevědí, takže se neléčí. V naší zemi jich může být až čtvrt milionu. I v průzkumu, který si nedávno nechala vypracovat naše pojišťovna, se bohužel ukázalo, že měření hodnot cukru a taky krevních tuků Češi nevěnují dostatečnou pozornost. Svou hodnotu glykemie bylo schopno uvést jen asi 42 procent respondentů, hodnotu LDL-cholesterolu dokonce jen 27 procent dotázaných. Zvýšená koncentrace cholesterolu v krvi a cukrovka přitom vedou k závažným zdravotním komplikacím, zejména k srdečně-cévním onemocněním, na která u nás ročně zemře asi 45 000 lidí, což představuje téměř jednu polovinu celkové úmrtnosti.

Zajděte si na preventivní prohlídku

Preventivní prohlídku u praktického lékaře má každý dospělý pojištěnec absolvovat pravidelně jednou za dva roky. Praktický lékař je schopen posoudit váš zdravotní stav komplexně, zajímá se o choroby, které se vyskytly ve vaší rodině a ke kterým můžete mít dědičné dispozice. Zajistí vám laboratorní vyšetření krve a moči, zkontroluje hladinu cukru a cholesterolu, změří vám krevní tlak.

Pravidelné absolvování preventivních prohlídek je důležité. Včasné rozpoznání zdravotního rizika znamená, že můžete ještě rozvoji tak vážného onemocnění, jako je cukrovka, zabránit. Bohužel řada lidí na preventivní prohlídky nechodí. Podle dat, která má k dispozici naše pojišťovna, dorazila v průběhu posledních dvou let na preventivní prohlídku ke svému praktikovi jen necelá polovina dospělých klientů.

Máte-li už diabetes, mějte ho pod kontrolou

Každý diabetik by se měl snažit dozvědět se co nejvíce o svém onemocnění, aby uměl zabránit nežádoucím výkyvům glykémie a dokázal předejít závažným komplikacím. Naše pojišťovna přispívá svým klientům s cukrovkou na odborně vedené edukační pobyty, připravované ve spolupráci s diabetology. Všechny potřebné informace najdete na našem webu v sekci o preventivních programech. Přispíváme dětem i dospělým pacientům jak s diabetem I. typu, tak s diabetem II. typu. Všem chronicky nemocným klientům poskytujeme z fondu prevence také příspěvek na nákup zdravotnických prostředků zlepšujících kvalitu jejich života.

Aby vám neutekla žádná naše akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

Dále z 211