Přejít k hlavnímu obsahu
foreigners
  1. Úvod
  2. O nás
  3. Aktuality
  4. Novinka 2022 - příspěvek na přístrojovou pedikúru pro diabetiky
pedikúra

| #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Novinka 2022 - příspěvek na přístrojovou pedikúru pro diabetiky

Od ledna 2022 Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR přispěje svým klientům na ošetření nohou přístrojovou pedikúrou. Bonusový příspěvek ve výši 500 Kč mohou čerpat pojištěnci s onemocněním diabetes mellitus v rámci preventivních programů, hrazených z Fondu prevence – Program prevence komplikací u chronických onemocnění.

Co je přístrojová pedikúra (též suchá a medicinální)?

Obecně platí, že kůže diabetika je velmi náchylná ke vzniku trhlin a následné infekce. Přístrojová pedikúra je moderní a šetrný způsob péče o nehty a kůži na nohou. Na rozdíl od běžné pedikúry se při ošetření nepoužívají skalpely a žiletky, jako je tomu u běžné pedikúry. Nedochází tedy k narušení celistvosti kůže, riziko poranění a možnost vzniku infekce je tak minimální.  

Ošetření je bezbolestné a maximálně bezpečné. Provádí se nasucho pomocí přístroje se speciálními brusnými kotoučky a frézkami. Dokáže odstranit silně zrohovatělé kůže na patách, kuří oka, zarostlé nehty apod.

Podmínky pro čerpání příspěvku

Žádat o příspěvek na přístrojovou pedikúru mohou diabetici od ledna 2022. Podmínkou žádosti o příspěvek je předložení potvrzení o diagnóze diabetu. Ošetření musí provést poskytovatel podiatrických služeb, který je proškolený podiatrickou odbornou společností.

Seznam zmíněných poskytovatelů naleznete zde: https://www.podiatrie.cz/cz/registr-cps/registr-poskytovatelu-sluzeb/

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR již brzy představí další škálu novinek z Fondu prevence, naši pojištěnci se tak v Novém roce mohou těšit na nové preventivní programy. 

Aby vám neutekla žádná naše akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

ZaP

Vyrážíme s prevencí za vámi

| #Pojištěnci | #Plátci

V červenci začíná již čtvrtý ročník naší každoroční osvětové roadshow Zdraví a prevence s 211. Míříme do dalších měst po celé republice, kde se roadshow ještě nekonala, abychom návštěvníkům zprostředkovali základní preventivní vyšetření.

[více]

Dále z 211