Přejít k hlavnímu obsahu
foreigners
  1. Úvod
  2. O nás
  3. Aktuality
  4. Také klienti s autistickou poruchou od nás dostanou příspěvek na edukační pobyt
autismus

23.2.2023 | #Pojištěnci | #Plátci

Také klienti s autistickou poruchou od nás dostanou příspěvek na edukační pobyt

Nejen diabetiky podporujeme v tom, aby se účastnili speciálních pobytů s edukačním programem. Také klienti s poruchou autistického spektra od nás mohou získat příspěvek na edukační pobyt, pokud bude připraven ve spolupráci s odbornými společnostmi, klinickými pracovišti nebo neziskovými organizacemi, které garantují náležitou odbornou úroveň.

Náš pojištěnec s diagnostikovanou poruchou autistického spektra má nárok na příspěvek až 2 000 Kč z fondu prevence na edukační pobyt, který trvá alespoň 3 dny, tj. dvě noci.

Dětem doporučujeme edukační pobyty spojené se zdravotním programem

Jsou vhodné pro děti a mladé lidi s poruchou autistického spektra, kteří kvůli svému handicapu a specifickým nárokům na péči nemají možnost využít klasických ozdravných pobytů, letních táborů či škol v přírodě. Program je zaměřen jednak na sociální a zdravotní rehabilitaci, jednak na edukaci. Účastník je na pobytu pod vedením odborníka, který s ním pracuje s ohledem na jeho individuální schopnosti a dovednosti. Velkou část ozdravného programu tvoří pohybové aktivity, například vycházky v lese, plavání, cvičení na rehabilitačních míčích a jiné.

Specifické podmínky najdete v sekci o preventivních programech. Formulář žádosti je k dispozici zde.

Aby vám neutekla žádná naše akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

Dále z 211