Přejít k hlavnímu obsahu

Program podpory specifických diet

Uvědomujeme si, že potravinová intolerance přináší komplikace, proto přispíváme na speciální potraviny. Myslíme ale i na miminka s nízkou porodní hmotností, přispíváme na umělé mléko pro podporu jejich zdravého vývoje. 

Potraviny nebo obědy vhodné pro následující diety: 

 • Bezlepková dieta – při diagnostikované celiakii, (K 90.0, K 90.2)
  • akceptujeme: platební doklady, které musí obsahovat příslušné označení „bezlepková“ či „bez lepku“ (včetně bezlepkových obědů)
  • neakceptujeme: platební doklady za potraviny, které přirozeně uvedené suroviny neobsahují, tzn. zelenina, ovoce, maso, vejce, jogurty, tvarohy, rýže, pohanka, jáhly, luštěniny, brambory, ořechy, semena, mléko, káva, čaj, kakao, ovocné přírodní šťávy, mošty, minerální vody, přírodní zeleninové šťávy, víno 
 • Nízkobílkovinná dieta – při diagnostikované fenylketonurii (E 70.0), nemocí javorového sirupu (E 71.0), homocystiunrii (E72.1), tyrosinémii (E70.2), poruše cyklu močoviny (E 72) a isovalerové acidurii, propionové a methylmalonové acidurii, glutarové acidurii typ 1 (E72)
  • akceptujeme: platební doklady, které musí obsahovat příslušné označení „nízkobílkovinná" atd.
  • neakceptujeme: platební doklady za potraviny, které přirozeně uvedené suroviny neobsahují, tzn. zelenina, ovoce, rýže, pohanka, jáhly, luštěniny, brambory 
 • Nízkosacharidová dieta – při diagnostikovaném diabetu při léčbě inzulínem (E10-E14) 
   
 • Bezsacharidová dieta (ketodieta) – při diagnostikovaném vrozeném deficitu glut1 (E70-E90) 
   
 • Bezlaktózová dieta – při diagnostikovaném deficitu laktázy (E 73)
  • akceptujeme: platební doklady, které musí obsahovat příslušné označení „bezlaktózová" atd.
  • neakceptujeme: platební doklady za potraviny, které přirozeně uvedené suroviny neobsahují, tzn. zelenina, ovoce, rýže, pohanka, jáhly, luštěniny, brambory

Umělé mléko pro nedonošené děti

V rámci prevence možných následků předčasně ukončeného nitroděložního vývoje přispíváme nedonošeným dětem s porodní váhou pod 1500 g (do 1 roku věku) na nákup umělého mléka zakoupeného v lékárně nebo internetové lékárně.

Specifické podmínky

 1. Pojištěnec od 19 let (dospělý) může čerpat v rámci jednoho programu dle svého výběru až 500 Kč ročně - platí základní podmínky pro čerpání bonusů z fondu prevence, prosím čtěte zde.
   
 2. Pojištěnec do 18 let (dítě) může čerpat dvakrát až 500 Kč (až 1 000 Kč ročně). Lze čerpat jednorázově nebo jednotlivě na položku/y z programů dle svého výběru.
   
 3. Každý rodič nebo jiný zákonný zástupce (pojištěnec ZP MV ČR) může postoupit svůj příspěvek 500 Kč ve prospěch svého dítěte (pojištěnce ZP MV ČR ve věku do 18 let) na položky programů, které jsou pro ně určeny. Platební doklady mohou být v případě postoupení příspěvku rodičem pro dítě či více dětí ofoceny a založeny u žádosti dítěte. V případě postoupení příspěvku od obou rodičů může dítě získat až 1 000 Kč. Těhotná žena v souvislosti s těhotenstvím i narozením dítěte může postoupit jen 500 Kč (1 000 Kč může čerpat z programu pro ženy v souvislosti s těhotenstvím i narozením dítěte). Dárce krve své příspěvky nepostupuje.
   
 4. Příspěvek pro nezletilé dítě žádá jeho rodič nebo jiný zákonný zástupce, např. osoba, které bylo soudním rozhodnutím dítě svěřeno do péče. Kopii soudního rozhodnutí je nutné přiložit k žádosti. V případě žádostí o příspěvek pro osoby s omezenou svéprávností se postupuje obdobně.
   
 5. K žádosti o příspěvek je nutné přiložit potvrzení od lékaře o stanovení příslušné diagnózy.
   
 6. Příspěvek se vztahuje na úhradu nákupu potravin (včetně obědů), vhodných pro tyto diety. Platební doklad za takové potraviny musí obsahovat příslušné označení „bezlepková“ či „bez lepku“, „nízkobílkovinná" atd. Příspěvek se nevztahuje na potraviny, které přirozeně uvedené suroviny neobsahují.
   

Víte, že

Děti a ženy po porodu

 

Děti mohou čerpat 1000 Kč a těhotné ženy včetně žen po porodu až 1500 Kč

Rodič

 


Rodič může postoupit svůj příspěvek dítěti

Žádost

 


Požádat o příspěvek je nutné do 3 měsíců od realizace nejpozději však do 30.11.2020

Program slev a výhod

 


V rámci Programu slev a výhod nabízíme další atraktivní nabídky od našich partnerů

Aktuality

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Dále z 211