Přejít k hlavnímu obsahu

Program podpory specifických diet

Uvědomujeme si, že potravinová intolerance přináší komplikace, proto přispíváme na speciální potraviny. Myslíme ale i na miminka s nízkou porodní hmotností, přispíváme na umělé mléko pro podporu jejich zdravého vývoje. 

1. V rámci prevence komplikací vzniklých požíváním potravin, na které má pojištěnec intoleranci nebo alergii, na úhradu nákupu potravin, vhodných pro tyto diety:

 • Bezlepková – při diagnostikované celiakii, dg. K 90.0, K 90.2
  • akceptujeme: platební doklady, které musí obsahovat příslušné označení „bezlepková“ či „bez lepku“ (včetně bezlepkových obědů)
  • neakceptujeme: platební doklady za potraviny, které přirozeně uvedené suroviny neobsahují, tzn. zelenina, ovoce, maso, vejce, jogurty, tvarohy, rýže, pohanka, jáhly, luštěniny, brambory, ořechy, semena, mléko, káva, čaj, kakao, ovocné přírodní šťávy, mošty, minerální vody, přírodní zeleninové šťávy, víno
    
 • Nízkobílkovinná - při diagnostikované fenylketonurii (E 70.0), nemocí javorového sirupu (E 71.0), homocystiunrii (E72.1), tyrosinémii (E70.2), poruše cyklu močoviny (E 72) a isovalerové acidurii, propionové a methylmalonové aciduriiglutarové acidurii typ 1 (E72)
  • akceptujeme: platební doklady, které musí obsahovat příslušné označení „nízkobílkovinná" atd.
  • neakceptujeme: platební doklady za potraviny, které přirozeně uvedené suroviny neobsahují, tzn. zelenina, ovoce, rýže, pohanka, jáhly, luštěniny, brambory
    
 • Nízkosacharidová při diagnostikovaném diabetu při léčbě inzulínem (E10-E14)
   
 • Bezsacharidová při diagnostikovaném vrozeném deficitu glut1 (ketodieta) (E 70-E90)
   
 • Bezlaktózová při diagnostikovaném deficitu laktázy (E 73)
  • akceptujeme: platební doklady, které musí obsahovat příslušné označení „bezlaktózová" atd.
  • neakceptujeme: platební doklady za potraviny, které přirozeně uvedené suroviny neobsahují, tzn. zelenina, ovoce, rýže, pohanka, jáhly, luštěniny, brambory

2. V rámci prevence možných následků předčasně ukončeného nitroděložního vývoje nedonošeným dětem s porodní váhou pod 1500 g (do 1 roku věku) – na nákup umělého mléka zakoupeného v lékárně nebo internetové lékárně.

Specifické podmínky:

 1. Pojištěnec od 19 let (dospělý) může čerpat v rámci jednoho programu dle svého výběru až do maximální výše až 500 Kč ročně - platí detailní podmínky pro čerpání bonusů z fondu prevence, prosím čtěte zde.
 2. Pojištěnec do 18 let (dítě) může čerpat dvakrát až do výše 500 Kč (až 1 000 Kč ročně). Lze čerpat jednorázově nebo jednotlivě na položku/y z programů dle svého výběru.
 3. Doložení potvrzení od lékaře o stanovení příslušné diagnózy.
 4. Příspěvek se vztahuje na úhradu nákupu potravin (včetně bezlepkových obědů), vhodných pro tyto diety. Platební doklad za takové potraviny musí obsahovat příslušné označení „bezlepková“ či „bez lepku“, „nízkobílkovinná" atd. Příspěvek se nevztahuje na potraviny, které přirozeně uvedené suroviny neobsahují.

 

Víte, že

 

Děti a ženy po porodu

 

Děti mohou čerpat 1000 Kč a těhotné ženy včetně žen po porodu až 1500 Kč

Rodič

 


Rodič může postoupit svůj příspěvek dítěti

Žádost

 


Požádat o příspěvek je nutné do 3 měsíců od realizace nejpozději však do 30.11.2020

Program slev a výhod

 


V rámci Programu slev a výhod nabízíme další atraktivní nabídky od našich partnerů

Aktuality

zavod

Přijeďte na cyklohrátky s 211

14. 7. 2020 | #Pojištěnci

Vážení klienti, vášniví cyklisté a fanoušci aktivní zábavy, i v letošním roce pro vás máme možnost zúčastnit se cyklistických závodů Kolo pro život  se slevou 20% na startovném při online přihlášení .

[více]

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Dále z 211