Přejít k hlavnímu obsahu

Program pro dárce krve nebo jejich součástí a kostní dřeně

Krev je pro nás všechny nenahraditelná tekutina, a proto podporujeme bezpříspěvkové dárcovství krve. Dárcům  přispíváme na různé zdravotní aktivity napomáhající regeneraci.

Pojištěnec dárce ve věku od 18 let do 65 let, včetně může čerpat příspěvek jednou ročně na položky z následujícího výběru:

1) za alespoň 2 bezpříspěvkové odběry plné krve v roce 2020 má možnost čerpat:

 • vitamíny a minerály (jakékoliv zakoupené v lékárně) až do max. výše 250 Kč/rok
  • nevztahuje se například na přípravky pro péči o vlasy, nehty apod.
  • termín podání žádosti do 3 měsíců od úhrady a nejpozději do 31. 12. 2020
  • příspěvek nelze postoupit
  • pro „prvodárce“, který má první odběr krve (nebo kombinace dle tabulky níže) uskutečněný v posledním čtvrtletí 2020 - až do max. výše 250 Kč/rok

2) dárce, který doloží min 6 odběrů plné krve (nebo kombinace dle tabulky níže) v období od 1. 1. 2018 do 31. 12. 2020 nebo byl poslední příspěvek zaevidován v systému ZP MV ČR nejpozději v roce 2018 (znovu lze žádat nejdříve po dvou letech) má možnost čerpat:

 • lázeňskou léčebně rehabilitační péči až do max. výše 5 000 Kč
  • příspěvek nelze postoupit

Odběry - lze kombinovat, a to následovně:

 • 1 odběr krve = 2 odběrů krevních destiček = 3 odběrů plazmy
 • 1 odběr 2 R = 2 odběry krve

 

Minimální celkový počet odběrů

Plná krev (á 16 týdnů)

6

Krevní destičky

12

Krevní plazma (á 21 dní)

18

2 R (erytrocytový koncentrát)

3

Kostní dřeň

1

 

Specifické podmínky pro příspěvek na lázeňskou léčebně rehabilitační péči:

 1. Jedná se o bezpříspěvkové odběry.
   
 2. Předložení průkazu dárce krve, krevní plazmy nebo kostní dřeně nebo potvrzení z transfuzního oddělení, na kterém jsou uvedeny následující údaje: identifikace pojištěnce, data jednotlivých odběrů, typ odběrů, razítko a podpis pracovníka transfuzního oddělení.
   
 3. Od prvního započítaného odběru až do absolvování ozdravného pobytu musí být dárce nepřetržitě pojištěn u ZP MV ČR.
   
 4. Lázeňská léčebně rehabilitační péče musí být realizována u poskytovatele lázeňské léčebně rehabilitační péče v ČR nebo na Slovensku; akceptujeme platbu v Euro. Pracovník se řídí kurzem ČNB, a to ke dni úhrady. Přehled smluvních lázeňských zařízení naleznete níže v pdf. souboru.
   
 5. Příspěvek bude poskytnut na základě předložení platebního dokladu za úhradu lázeňské léčebně rehabilitační péče (konkrétních léčebných procedur) dle výběru dárce do max. výše 5 000 Kč (s ubytováním a stravováním).
   
 6. Lázeňská léčebně rehabilitační péče musí být realizována v průběhu minimálně 3 dnů po sobě jdoucích (s ubytováním a stravováním).
   
 7. Podíl léčebných procedur musí vždy činit minimálně 40 % celé výše příspěvku.
   
 8. Léčebnou procedurou se rozumí především vodoléčba, elektroléčba, rehabilitace, fyzioterapie, tělesná výchova, fyzikální terapie (galvanizace, iontoforéza, diadynamik, ultrazvuk, magnetoterapie, parafin, diatermie, vasotrain slatinné zábaly, reflexní masáže, lymfodrenáže apod.), oxygenoterapie, volný přístup do sauny, polárium.
   
 9. Příspěvek nelze žádat na wellness procedury, masáž, myostimulátor, vacuShape, bazén, plavání, kosmetiku, pedikúru, solárium, vstupní a výstupní prohlídka u lékaře lázní,parkovné nebo lázeňský poplatek.
   
 10. Termín podání žádosti pro dárce je do tří měsíců od úhrady nebo od data posledního započteného odběru, pokud byl provedený až po realizaci. Nejpozději do 31. 3. 2021, akceptovány budou platební doklady vystavené do 15. 3. 2021.
   

Alternativní možnost k bodu 2 pro schválený příspěvek na lázeňskou léčebně rehabilitační péči:

V případě, že pojištěnec splní všechny podmínky pro příspěvek na lázeňskou léčebně rehabilitační péči a nevyužije jej, může využít příspěvek až do max. výše 2 000 Kč, na následující položky jednou za rok 2020:

 • Ambulantní rehabilitační péče – léčebné procedury nehrazené z veřejného zdravotního pojištění (bez ubytování a stravování). Léčebnou procedurou se rozumí především vodoléčba, elektroléčba, rehabilitace, fyzioterapie, tělesná výchova, fyzikální terapie (galvanizace, iontoforéza, diadynamik, ultrazvuk, magnetoterapie, parafin, diatermie, vasotrain slatinné zábaly, reflexní masáže, lymfodrenáže apod.), oxygenoterapie, volný přístup do sauny, polárium. Příspěvek nelze žádat na wellness procedury, masáž, myostimulátor, vacuShape, bazén, plavání, kosmetiku, pedikúru, solárium, vstupní a výstupní prohlídka u lékaře lázní,parkovné nebo lázeňský poplatek. Léčebné procedury musí být realizované u poskytovatele zdravotních služeb (https://www.zpmvcr.cz/pojistenci/informace-pro-pojistence/smluvni-lekari/). V případě, že jsou realizované u poskytovatele lázeňské péče, pak do max. výše 2000 Kč.
   
 • Na nákup léčivých přípravků (volně prodejných léků) nebo potravinových doplňků stravy (včetně vitamínů) pro vlastní potřebu (zakoupené v lékárně). Nesmí se jednat o doplatek na tyto léčivé přípravky na základě receptu lékaře). Neakceptujeme kosmetiku, drogerii, antikoncepci.
   
 • Na nákup zdravotnických prostředků nebo výrobků na podporu zdraví zakoupených v lékárně nebo v prodejnách zdravotnických potřeb; nesmí se jednat o doplatek na zdravotnický prostředek na základě Poukazu lékaře. Akceptujeme: zdravotní obuv, tlakoměr, digitální teploměr. Neakceptujeme kontaktní čočky, dioptrické brýle, zubní kartáčky, zubní pasty, vložky do bot, kosmetiku, antikoncepci, autolékárničku apod.
   
 • Sportovní pohybové aktivity a sporty dlouhodobého charakteru, rozvíjející sílu, koordinaci, flexibilitu, posílení středu těla, napomáhající ke zlepšení či podpoře kondice, pro dospělé:

Akceptujeme

např.  aerobic, fitness, spinning, fotbal, hokej, florbal, tenis, badminton, stolní tenis, spinning, pilates, kruhový trénink jóga, permanentka (10 vstupů) na metodu SM systém, sportovní soustředění, vícedenní SKIPASS (více než 4dny), hokej, lezecká stěna, orientační běh, sokol, tanec, jezdectví, organizovaný plavecký kurz, požární (hasičský) sport  (na platebním dokladu, musí být uvedeno, o jaký sport se jedná)

Neakceptujeme

on-line kurzy, multisport poukázky a karty, rodinné permanentky, dárkové vouchery, dárkové permanentky, pronájem tělocvičny/haly, jednodenní SKI pass, geocaching, skaut, šachy, rybaření, střelbu, motoristický sport, léčebné rehabilitační cvičení u fyzioterapeuta, sportovní aktivity určené pro děti, jednorázové vstupenky a permanentky na plavání, návštěvu koupališť a aquaparků = neprokazatelný aktivní pohyb

 • Na stomatologické výkony a výrobky, uhrazené poskytovateli zdravotních služeb (např. snímatelné celkové náhrady chrupu, metalokeramická korunka, kořenová nástavba, výplně, zubní implantáty, korunky a můstky), nesmí se jednat o doplatky na výkony a výrobky.
   
 • Nácvik správného čištění chrupu u dentálního hygienisty, příspěvek nelze čerpat na provedení dentální hygieny stomatologem a na úhradu přípravků určených k dentální hygieně.

Specifické podmínky:

1) Uznání příspěvku na lázeňskou léčebně rehabilitační péči nelze kombinovat s alternativními možnostmi.

2) Termín podání žádosti pro dárce je do tří měsíců od realizace nebo od data posledního započteného odběru, pokud byl provedený až po realizaci, nejpozději do 20. 1. 2021, akceptovány budou platební doklady vystavené do 31. 12. 2020.

Víte, že

Děti a ženy po porodu

 

Děti mohou čerpat 1000 Kč a těhotné ženy včetně žen po porodu až 1500 Kč

Rodič

 


Rodič může postoupit svůj příspěvek dítěti

Žádost

 


Požádat o příspěvek je nutné do 3 měsíců od realizace nejpozději však do 30.11.2020

Program slev a výhod

 


V rámci Programu slev a výhod nabízíme další atraktivní nabídky od našich partnerů

Aktuality

zavod

Přijeďte na cyklohrátky s 211

14. 7. 2020 | #Pojištěnci

Vážení klienti, vášniví cyklisté a fanoušci aktivní zábavy, i v letošním roce pro vás máme možnost zúčastnit se cyklistických závodů Kolo pro život  se slevou 20% na startovném při online přihlášení .

[více]

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Dále z 211