Přejít k hlavnímu obsahu
  1. Úvod
  2. O nás
  3. Aktuality
  4. Plošné testování antigenními testy začíná 16. prosince
Antigen test

11.12.2020 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Plošné testování antigenními testy začíná 16. prosince

Plošné dobrovolné testování občanů antigenními testy začíná již ve středu 16. prosince. Na základě Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 14. 12. 2020 bylo nařízeno všem poskytovatelům zdravotních služeb zařazeným do sítě antigenních odběrových center (AOC) s účinností od 16. 12. 2020 do 15. 1. 2021 provést vyšetření na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS CoV-2 prostřednictvím POC antigenních testů u všech osob, které o to projeví zájem a jsou účastny veřejného zdravotního pojištění v České republice.

Vyšetření se tedy bude provádět na žádost pojištěnce, který se musí prokázat průkazem pojištěnce nebo náhradním dokladem, v intervalu nejvýše jedenkrát za 5 dní. Vyšetření se bude primárně provádět v AOC, která vznikla a postupně vznikají ve státem garantované síti odběrových center a odběrových míst pro laboratorní testování pro přímý průkaz koronaviru - viz seznam zde

Vedle AOC budou antigenní testování provádět (a ZP MV ČR jim vyšetření, včetně testu, bude hradit), nepovinně, podle zájmu a dispozic, také smluvní poskytovatelé ambulantních zdravotních služeb, tedy praktičtí lékaři a ambulantní specialisté. Informaci, zda konkrétní zdravotnické zařízení testuje, resp. ho můžete navštívit a kdy, zjistíte přímým dotazem na konkrétního lékaře.

Nejbližšího poskytovatele v dané lokalitě lze najít s využitím tohoto odkazu: https://eforms.zpmvcr.cz/ePedistanc/.

Chceme vás upozornit, že webové stránky ZP MV ČR neslouží k objednávání na testování. Zdravotní pojišťovny nemají přímé propojení s objednávkovými systémy odběrových míst.

Odkaz na centrální rezervační systém pro objednání lze nalézt na:
https://koronavirus.mzcr.cz/wp-content/uploads/2020/12/ag_testy_primarni_sit_center.png

Odkaz na informaci o vytíženosti odběrových center a míst lze nalézt na:
https://crs.uzis.cz/Antigen

Podrobnější informace pro poskytovatele zdravotních služeb, k podmínkám testování, nasmlouvání, vykazování i úhradám ze strany ZP MV ČR lze nalézt v Informaci č. 31 zde.

 

 

Aby vám neutekla žádná naše akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

Dále z 211