Přejít k hlavnímu obsahu
foreigners
  1. Úvod
  2. O nás
  3. Aktuality
  4. Pro klienty s roztroušenou sklerózou
RS

| #Pojištěnci | #Plátci

Pro klienty s roztroušenou sklerózou

Roztroušenou sklerózou trpí v České republice odhadem 23 tisíc lidí. Je to autoimunitní onemocnění postihující centrální nervovou soustavu. Nemoc nelze zcela vyléčit, ale je možné, zejména v počáteční fázi, zpomalit její postup. Celkovou kvalitu života nemocných příznivě ovlivňuje fyzioterapie, psychoterapie, kognitivní a neuropsychologický trénink.

Naše pojišťovna klientům s roztroušenou sklerózou doporučuje speciální akce zaměřené na fyzickou i psychickou regeneraci.

Cvičební maraton MaRS

Letošní 24hodinový maraton cvičení pro pacienty s roztroušenou sklerózou MaRS se koná ve dnech 24.–25. března, a to v Praze ve studiu FitnessAction a v tělocvičnách a na sportovištích v dalších městech republiky. Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra tento projekt podporuje. Na programu bude kruhový trénink nebo skupinová cvičení probíhající pod odborným dohledem. Pohybové aktivity jsou vhodné nejen pro pacienty s roztroušenou sklerózou, zúčastnit se jich mohou i jejich rodiny a přátelé. MaRS vznikl v roce 2012 z podnětu pacientů a terapeutů pražského RS centra Všeobecné fakultní nemocnice, jeho organizátorem je Nadační fond IMPULS. Více informací najdete na webu Maratonmars.cz.

Edukačně-rekondiční pobyty

Pojištěnec s roztroušenou sklerózou od nás dostane příspěvek až 2 000 Kč na rekondiční pobyt trvající minimálně 3 dny, tj. dvě noci. Podmínkou je, že půjde o pobyt s odborně garantovaným jak zdravotním, tak edukačním programem, připravený ve spolupráci s odbornými společnostmi, klinickými pracovišti nebo nadacemi. Je třeba doložit potvrzení o diagnóze.

Základní náplň takového pobytu tvoří rehabilitační cvičení, která se provádějí ve skupině. Při cvičení se dbá na pravidelné dýchání a cíleně se procvičují všechny nejdůležitější svalové skupiny. Tím dochází k posílení zkrácených svalů, k regeneraci ochablých svalů i k odstranění bolesti. Kromě cvičení tu probíhají pracovní terapie zaměřené na procvičování jemné motoriky, jako např. při navlékání korálků, malování na kameny nebo drátování. Edukační část pak může probíhat formou přednášek týkajících se roztroušené sklerózy, které jsou vedeny odborníky.

Specifické podmínky najdete v sekci o preventivních programech. Formulář žádosti je k dispozici zde.

RS

 

Aby vám neutekla žádná naše akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

ZaP

Vyrážíme s prevencí za vámi

| #Pojištěnci | #Plátci

V červenci začíná již čtvrtý ročník naší každoroční osvětové roadshow Zdraví a prevence s 211. Míříme do dalších měst po celé republice, kde se roadshow ještě nekonala, abychom návštěvníkům zprostředkovali základní preventivní vyšetření.

[více]

Dále z 211