Přejít k hlavnímu obsahu

Program prevence onkologických onemocnění

Rakoviny se oprávněně bojí mnozí z nás. Včasná prevence je velice důležitá. Přispíváme proto na preventivní vyšetření zejména zhoubných nádorů.

 • Prevence karcinomu prsu – mamografické vyšetření ve věku od 40 do 45 let (počítáno dle data narození) – od 45 let je vyšetření plně hrazeno jednou za dva roky. Pouze na pracovištích schválených Ministerstvem zdravotnictví (odkaz na webové stránky - zde). Nebo ultrazvukové vyšetření prsu bez omezení věku
   
 • Prevence karcinomu tlustého střeva – test okultního krvácení do stolice ve věku od 40 do 50 let (počítáno dle data narození) – od 50 let je vyšetření plně hrazeno jednou za rok, od 55 let pak jednou za dva roky. Nebo vyšetření markerů v krvi (test Septin 9)
   
 • Prevence kožních nádorů – vyšetření digitálním dermatoskopem
   
 • Prevence nádorů prostaty – vyšetření PSA (prostatický specifický antigen) v krvi nebo ultrazvukové vyšetření
   
 • Prevence dalších onkologických onemocnění – pouze nabídky Komplexních onkologických center (odkaz na webové stránky - zde)
   

Specifické podmínky


1.    Pojištěnec od 19 let (dospělý) může čerpat v rámci jednoho programu dle svého výběru až 500 Kč ročně –  platí základní podmínky pro čerpání bonusů z fondu prevence, prosím čtěte zde. 

2.    Pojištěnec do 18 let (dítě) může čerpat dvakrát až 500 Kč (až 1 000 Kč ročně). Lze čerpat jednorázově nebo jednotlivě na položku/y z programů dle svého výběru.

3.    Každý rodič nebo jiný zákonný zástupce (pojištěnec ZP MV ČR) může postoupit svůj příspěvek 500 Kč ve prospěch svého dítěte (pojištěnce ZP MV ČR ve věku do 18 let) na položky programů, které jsou pro ně určeny. Platební doklady mohou být v případě postoupení příspěvku rodičem pro dítě či více dětí ofoceny a založeny u žádosti dítěte. V případě postoupení příspěvku od obou rodičů může dítě získat až 1 000 Kč. Těhotná žena v souvislosti s těhotenstvím i narozením dítěte může postoupit jen 500 Kč (1 000 Kč může čerpat z programu pro ženy v souvislosti s těhotenstvím i narozením dítěte). Dárce krve své příspěvky nepostupuje.

4.    Příspěvek pro nezletilé dítě žádá jeho rodič nebo jiný zákonný zástupce, např. osoba, které bylo soudním rozhodnutím dítě svěřeno do péče. Kopii soudního rozhodnutí je nutné přiložit k žádosti. V případě žádostí o příspěvek pro osoby s omezenou svéprávností se postupuje obdobně.
 

Víte, že

Děti a ženy po porodu

 

Děti mohou čerpat 1000 Kč a těhotné ženy včetně žen po porodu až 1500 Kč

Děti a ženy po porodu

 

Děti mohou čerpat 1000 Kč a těhotné ženy včetně žen po porodu až 1500 Kč

Žádost

 


Požádat o příspěvek je nutné do 3 měsíců od realizace nejpozději však do 30.11.2020

Program slev a výhod

 


V rámci Programu slev a výhod nabízíme další atraktivní nabídky od našich partnerů

Aktuality

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Dále z 211