Přejít k hlavnímu obsahu
 1. Úvod
 2. Pojištěnci
 3. Příspěvky z Fondu prevence
 4. Program prevence zubních onemocnění

Program prevence zubních onemocnění

Vážení klienti, již nepřijímáme žádosti o příspěvek zaslané e-mailem. Tuto možnost nahrazuje podání přes E-komunikaci. Děkujeme za pochopení.

V tomto novém preventivním programu vám nabízíme příspěvek nejen na oblíbenou službu dentální hygieny (pouze pro děti), ale i na rovnátka nebo kurzy péče o dětské zuby.

Přispíváme dětem až 1 500 Kč a dospělým až 500 Kč.

Vážení klienti,

Váš zodpovědný přístup k péči o dentální zdraví nás velice těší. Vzhledem k tomu, že je v letošním roce o příspěvek na nácvik dentální hygieny enormní zájem, musíme přijmout nezbytná opatření, neboť vyčleněné finanční prostředky se již blíží vyčerpání.
V souladu s podmínkami čerpání příspěvků z Fondu prevence jsme nuceni tento příspěvek ke konci července ukončit, a to pro dospělé pojištěnce, tedy klienty starší 19 let.

Žádosti bude možné podat ještě do 31. července 2023 do 23:59 hodin.

Finanční prostředky Fondu prevence jsou primárně tvořeny z vybraných pokut a penále, nikoliv ze zákonem stanoveného pojistného, a proto na ně nevzniká nárok ze zákona.

ZP MV ČR je povinna dodržovat rozpočtová pravidla daná platnou legislativou ČR a řídí se schváleným Zdravotně pojistným plánem. Celkově byla pro tento rok na příspěvky z Fondu prevence vyčleněna částka 320 milionů Kč.

Děkujeme za pochopení a věříme, že i přesto využijete některý z našich dalších rozličných příspěvků.

Vaše ZP 211

Pro děti

Dítě je pojištěnec, který v roce 2023 dosáhl věku do 18 let včetně.

Pro dospělé

Dospělý je pojištěnec, který v roce 2023 dosáhl věku 19 a let a více.

Specifické podmínky

 1. Vždy platí základní podmínky čerpání příspěvků z Fondu prevence
 2. Nelze poskytnout příspěvek pojištěnci, který se pro následující období přeregistroval k jiné zdravotní pojišťovně. 
 3. Možnost podání žádosti o příspěvek z Fondu prevence prostřednictvím e-mailu je nahrazena podáním pomocí E-komunikace. Postup naleznete zde. Ostatní možnosti zůstávají.
 4. Žádost o příspěvek je možné podat do tří měsíců od úhrady produktu nebo služby nebo ukončení pobytu („realizace“). Doklady k jedné položce lze sčítat, pak se lhůta počítá od nejnovějšího dokladu.
 5. Dítě (pojištěnec, který v roce 2023 dosáhl věku do 18 let včetně) může čerpat příspěvek ze základních preventivních programů, a to jednorázově nebo vícekrát z jednoho nebo více programů, až do výše 1 500 Kč ročně.
 6. Dospělý (pojištěnec, který v roce 2023 dosáhl věku 19 a let a více) může čerpat příspěvek z jednoho ze základních preventivních programů, a to jednorázově až 500 Kč ročně. 
 7. Každý rodič nebo jiný zákonný zástupce (pojištěnec ZP MV ČR) může postoupit svůj příspěvek 500 Kč ve prospěch svého dítěte (pojištěnce ZP MV ČR ve věku do 18 let) na položky programů, které jsou určeny pro děti. V případě postoupení příspěvku od obou rodičů může dítě získat až 1 000 Kč. Dárce krve své příspěvky nepostupuje. Není možné kombinovat postoupení ve prospěch svého dítěte a čerpání pro vlastní osobu, tedy např. 300 Kč postoupit a 200 Kč vyčerpat.
 8. O příspěvek pro nezletilé dítě žádá jeho rodič nebo jiný zákonný zástupce, např. osoba, které bylo soudním rozhodnutím dítě svěřeno do péče. V případě žádosti o příspěvek pro osoby s omezenou svéprávností se postupuje obdobně.
 9. Pro uznání příspěvku na fixní rovnátka je rozhodující datum úhrady rovnátek, nikoli datum jejich nasazení.

Možnost čerpání: od 2. ledna do 31. prosince 2023 nebo do vyčerpání financí
Aktualizováno dne 10. července 2023

Mohlo by vás zajímat

Přečtěte si více

 

Kdy na preventivní prohlídku a co je jejím obsahem? Čtěte zde.

Přečtěte si více

 

Které očkování je hrazené z veřejného pojištění a které si zaplatíte sami? Čtěte zde.

Postoupení příspěvku

 


Rodič může postoupit svůj příspěvek dítěti

Program slev a výhod

 


V rámci Programu slev a výhod nabízíme další atraktivní nabídky od našich partnerů

Aktuality

srdce

O zdraví srdce je třeba se starat

29. 9. 2023 | #Pojištěnci | #Plátci

Dnes je Světový den srdce a to je příležitost připomenout, že Česká republika patří mezi země, jejichž populace je zatížena vysokým rizikem rozvoje kardiovaskulárních (srdečně-cévních) onemocnění, jako jsou ischemická choroba srdeční (nedostatečné pr

[více]
kolonoskopie

Nebojte se kolonoskopie

25. 9. 2023 | #Pojištěnci | #Plátci

Od roku 2000 probíhá v naší zemi screening (preventivní prohlídky rizikových osob) s cílem snížit v populaci výskyt rakoviny tlustého střeva a konečníku a úmrtnost na ni.

[více]

Aby vám neutekla žádná naše akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Dále z 211