Přejít k hlavnímu obsahu
foreigners
  1. Úvod
  2. O nás
  3. Aktuality
  4. Chystáte se požádat o příspěvek? Nejprve se ujistěte, že máte splněnou podmínku
žádost

11.3.2024 | #Pojištěnci | #Plátci

Chystáte se požádat o příspěvek? Nejprve se ujistěte, že máte splněnou podmínku

Jak už jsme vás informovali zde, od letošního roku je čerpání některých příspěvků z fondu prevence podmíněno absolvováním pravidelné preventivní prohlídky u praktického lékaře. Pozor! Tato nová podmínka má vliv vyřizování žádostí, které neprobíhá vždy tak, jste byli dosud zvyklí.

Podmíněné jsou jen příspěvky pro dospělé klienty na sportovní aktivity, dentální hygienu nebo kompresní punčochy. V praxi to znamená, že pokud dospělý klient podá žádost o tento příspěvek, musí proběhnout kontrola splnění podmínky. Jako doklad o absolvování preventivní prohlídky u praktického lékaře slouží přehled vykázané péče za období posledních dvou let (od ledna 2022), kde musí být tento výkon uveden.

Bez vykázané prohlídky bude vaše žádost zamítnuta

Možná si nepamatujete, zda jste v posledních dvou letech na prohlídce byli, nebo nebyli. Nevadí. Tuto informaci můžete snadno zjistit. A nemusíte kvůli tomu ani volat svému praktikovi. Stačí se přihlásit na náš portál E-komunikace a podívat se do výpisu z osobního účtu. Jedná se o výkon č. 1021 nebo 1022. Upozorňujeme ale, že informace o prohlídce se k nám od vašeho lékaře nedostane hned. Prodleva mezi provedením výkonu a jeho vykázáním pojišťovně může být až tři měsíce. Z naší strany probíhá aktualizace systému pro vykazování zdravotní péče jednou měsíčně.

Dojděte si na prohlídku a s žádostí nespěchejte. Příspěvek vám neuteče

Jestliže jste podmínku pro poskytnutí příspěvku na sport či dentální hygienu dosud nesplnili, máte dost času vše dohnat. Objednejte se ke svému praktickému lékaři. Každý pojištěnec má nárok na preventivní prohlídku jednou za dva roky. Teprve po absolvování prohlídky a s dostatečným časovým odstupem požádejte o příspěvek.

Věříme, že díky motivačním příspěvkům přesvědčíme alespoň některé z klientů, kteří prevenci zanedbávají, aby prohlídku u praktického lékaře absolvovali. Má to smysl, i když se člověk cítí zcela zdravý. Vyšší krevní tlak, vyšší glykémii, vyšší cholesterol a řadu dalších varovných signálů sami neodhalíte. Váš lékař ano. Nejenže vám pomůže v nemoci, ale dokáže i chránit vaše zdraví.

Podmínky pro čerpání příspěvků z fondu prevence a návod, jak postupovat při podávání žádosti, najdete zde. Pokud ještě nemáte přístup do E-komunikace, zažádejte si o něj nebo se přihlaste jednoduše pomocí bankovní identity.

Aby vám neutekla žádná naše akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

ZaP

Vyrážíme s prevencí za vámi

5. 6. 2024 | #Pojištěnci | #Plátci

V červenci začíná již čtvrtý ročník naší každoroční osvětové roadshow Zdraví a prevence s 211. Míříme do dalších měst po celé republice, kde se roadshow ještě nekonala, abychom návštěvníkům zprostředkovali základní preventivní vyšetření.

[více]

Dále z 211